Атанас Караиванов за новата елитна група: Без ЦСКА не става, но има правила

Атанас Караиванов за новата елитна група: Без ЦСКА не става, но има правила

"Нито аз, нито БФС можем да сме арбитър при намерението на двама сериозни бизнесмени"

Изпълнителният директор на „Футбол Про Медиа”, която продава тв правата за родния футбол, заяви, че без ЦСКА А група не е същата и ще се направи всичко възможно, в рамките на закона, ЦСКА да се върне в елита.

„Сега се занимавам с организирането на финала Монтана - ЦСКА. Колосален интерес, огромен обществен натиск, всичко се изкупува в системата за онлайн пазаруване. Изяждат се билетите като топъл хляб, това не може да се случи, ако не са ЦСКА или Левски на финала. Имаше вариант да проведем финала пред 4-5 000 зрители. Можеш ли да сравниш полуфинала Берое – ЦСКА с полуфинала Монтана - Литекс по зрителски интерес? Не може. Дори тези, които ненавиждат клуба чисто спортно, признават, че без тях /ЦСКА/ не става”, коментира Караиванов пред „Диема Спорт”.

Той обаче не пожела да вземе страна в конфликта между Гриша Ганчев и Васил Божков, които имат различни идеи за изваждането на ЦСКА от финансовата криза.

„Нямам право да влизам в ролята на арбитър и съдник за ЦСКА. Бих избегнал коментар за г-н Ганчев и г-н Божков. Общувам с тях нормално, но това трябва да се реши по законен път, иначе много ми се иска ЦСКА да се завърне в А група. Феновете на ЦСКА го заслужават, а и феновете на българския футбол. За да гледат интересен футбол и да са пълни стадионите, ясно е, че противопоставянето сини – червени за България е изключително важно. Никой не може да си представи испанския футбол без битката Реал Мадрид – Барселона. ПФК ЦСКА АД обаче се управлява от синдик, има неща, които трябва да бъдат направени. ЦСКА са лидери във „В” група и придобиват право да се върнат в професионалния футбол и стигаме до темата за лицензирането. Затова е важно какво се случва с дружеството. Общественото внимание е насочено към тази тема, държавата не е безразлична, а тя е и най-големият кредитор, Затова нещата трябва да се решат според правилата. Нито аз, нито БФС можем да сме арбитър при намерението на двама сериозни бизнесмени. Важното е това, което ще се случи, да е в полза на клуба и той да си възстанови позициите в професионалния футбол. Да се надяваме, че е възможно, дори с цената на големи компромиси, но не можем да си затваряме очите, трябва да спазваме правилата на ФИФА и УЕФА”.

Кудерметова и Елизе Мертенс с титла на „Уимбълдън“

Вълнуващ финал при женските двойки в Лондон

Левски си хареса Димо Кръстев

Защитникът е попаднал в полезрението на Левски

Левски продължава с подготовката си за реванша с Апоел в понеделник

Заниманието на "сините" ще бъде открито в първите 15 минути

Официално: ЦСКА 1948 се подсили с африкански защитник

"Червените" продължават да са активни на трансферния пазар

Официално: Халф преподписа с Ботев (Враца)

Мехди Букаси остава във Враца

Каратанчева отпадна на старта на квалификациите в Румъния

Българката загуби от испанка

Крило на Арсенал е вариант за Байерн

Баварците се насочват към Леандро Тросар при провал с Луис Диас

Севлиево осъществи любопитен трансфер

Новакът във Втора лига взе роден в Южна Африка защитник

Алекс Колев с първи гол в Китай

Нападателят донесе победата на своя отбор