България (21) и Русия (21) със зрелишно 3:3 в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

България (21) и Русия (21) със зрелишно 3:3 в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Детинска грешка коства успеха на "лъвовете" над лидерите в нашата група

Представителният тим на България до 21 години спря серията от три победи на Русия в европейските квалификации и стигна до зрелищно 3:3 на стадион „Берое” в Стара Загора.

Нашите бяха близо да вземат реванш от „Сборная” след загубата с 1:3 преди месец на "Арена Химки", когато почти цял мач играха с числено намален състав заради червен картон на Ангел Грънчов, но в крайна сметка силите им стигнаха само за реми, макар гостите да играха с човек по-малко в заключителните минути на срещата.

Без наказаните Антон Надялков, Георги Терзиев и Димитър Евтимов нашите се представиха на ниво, но допуснаха груби грешки в отбрана и това им позволи само да прекъснат поредицата си от три поражения срещу Русия.



Срещата започна добре за гостите и още в осмата минута съотборникът на Георги Миланов в ЦСКА (Москва) Константин Базелюк  надбяга с лекота Асен Георгиев и преодоля Георги Китанов с техничен шут в далечния ъгъл.



Попадението обаче не стресна нашите и те отговориха подобаващо само 5 минути по-късно. В 13-ата Божидар Васев центрира от пряк-свободен удар и сложи топката на главата на Стефан Велков, а бранителят на Славия възстанови статуквото – 1:1.

Руснаците се опитаха на свой ред отново да излязат напред в резултата, но Китанов бе на своя пост, а в 37-ата минута дойде и един от най-красивите моменти в мача.

Тогава Едисон Йорданов догони една топка до аутлинията и я върна към Ивайло Чочев, който я овладя в дъгата на наказателното поле и с прецизен изстрел с външен фалц я оплете неспасяемо в мрежата на безпомощния руски страж.

Така нашите се оттеглиха на почивка с гол аванс, при 2:1, а през паузата селекционерът на гостите Николай Писарев замени Павел Соломатин с Миранчук.

Това не доведе до очаквания резултат и нашите получиха нов шанс да поразят целта две минути след паузата, когато играещият в Белгия Александър Колев бе спрян непозволено от Илия Зуев точно на границата на пеналта. Шутът на Чочев от свободния удар обаче срещна стената, а после в руския тим последва втора промяна.



За съжаление обаче, малко след нея се стигна до изключително неприятна ситуация, след като в 56-ата минута Илия Мунин върна необмислено една топка към Китанов, а за дебнещия Базелюк  не бе проблем да я овладее и с точен удар в долния ъгъл на вратата да изравни резултата – 2:2.

Голът стъписа българите и по-специално сгрешилия Мунин, от чиято зона малко по-късно тръгна Козлов, за да се разпише в 63-ата минута с плътен шут в близкия ъгъл на Китанов от ъгъла на наказателното поле.

За щастие обаче след не повече от 180 секунди нашите момчета отново се върнаха в мача. Това се случи след статично положение в 66-ата минута, когато Йорданов отново центрира добре и Александър Колев се разписа за 3:3.



Пет минути преди края Емилянов влезе остро в краката на Александър Колев и бе изгонен за втори жълт картон, но в самия край Антон Карачанаков не можа да се възползва от страхотно извеждащо подаване на своя съотборник в ЦСКА Ивайло Чочев и не съумя да овладее топката, а така резултатът се запази.

След ремито отборът на Михаил Мадански зае временно второто място в своята квалификационна група с актив от 8 точки, на 2 зад лидера Русия и с една повече от вече третия в таблицата Дания. „Червения динамит” обаче приема Словения в 19:00 часа и ще има шанс да си върне втората позиция дори и при равенство в Олборг.

Състав на България (21):
Китанов, Мунин, Велков, Георгиев, Васев ('62 Почански), Колев, Гамаков ('76 Бекир Расим), Кирилов, Чочев (к), Горанов, Йорданов ('71 Карачанаков);
Резерви
: Конов, Марем, Ангелов, Бижев;

Хаджиевски: Направихме добър полусезон, макар че разполагаме със скърпен отбор

Треньорът на Спартак (Варна) видя позитивни няколко месеца

Иванов след успеха над Севлиево: Единственото хубаво нещо бе, че бихме

"Не съм доволен", подчерта младият специалист

Веласкес: Изиграхме много интелигентно мача

“Головете дойдоха в много важни моменти”, каза още испанецът

Евертон Бала: Левски изигра силен мач и показа, че е голям отбор

„Имахме нужда от тази победа и показахме, че сме голям отбор.“

Левски мина "транзит" през Спартак (Вн) - 3:1 (ВИДЕО)

Хулио Веласкес направи 9 промени в стартовия състав

Урибе: Работим по селекцията

Берое остава без победа от септември

Славко Матич: Направихме добър мач, липсваше късмет

Бауренски аут за Лудогорец

Берое остава без победа от септември след нули със Септември (ВИДЕО)

Заралии имат още един мач до края на годината

НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Левски 1:3

Следете на живо мача тук