България завърши на 25-о място в Европа, Лудогорец е 104-и

България завърши на 25-о място в Европа, Лудогорец е 104-и

Левски е 144-и с 11.875 точки. ЦСКА е 176-и с 9.125 точки, а Литекс е 208-и

България завърши на 25-о място сезона в Европейските клубни турнири с коефициент 15.625 точки. Лудогорец, Левски, Берое (Стара Загора) и Ботев (Пловдив) събраха коефициент от 5.625 за изминалата кампания, с което се наредиха на 18-о място само за сезон 2013/2014. Това гарантира на страната четири квоти - една за квалификациите в Шампионската лига и три в пресявките на Лига Европа, както е и досега.

 

Лидер е Испания с 93.284, пред Англия с 84.034 и Германия с 80.784, които ще запазят четирите си места в Шампионската лига и три в Лига Европа.

 

От българските клубовете Лудогорец е с най-добър коефициент в класацията за последните пет сезона, която определя поставените отбори при жребия. Тимът заема 104-а позиция с 18.125 точки, 15.1250 от които от настоящата кампания, в която разградчани достигнаха до осминафиналите на Лига Европа. Левски е 144-и с 11.875 точки. ЦСКА е 176-и с 9.125 точки, а Литекс е 208-и със 7.625 точки. Берое е 274-и с 4.625, а Ботев Пловдив, Локомотив София и Черно море делят 296-о място с по 4.125 точки. Локомотив Пловдив е 320-и с 3.625 точки.

 

Лидер е Барселона със 155.656 точки, пред Реал Мадрид със 150.656 и Байерн Мюнхен със 150.156.

 

Разцепление в Ботев заради Керкез

Феновете на Ботев Пловдив водят сериозен спор как да бъде посрещнат треньорът Душан Керкез на мача с ЦСКА в събота

ЦСКА си хареса ляв бек от кипърското първенство

ЦСКА проявява интерес към левия бек на Арис Лимасол – бразилеца Кажу, съобщава профил в платформата Х, специализиран в кипърския футбол.

Агентът на Бусато и Кордоба се срещна с Нога

Агентът на двама от чуждестранните футболисти на ЦСКА е провел среща със спортния директор Пауло Нога.

Левски вдига тавана на заплатите

"Сините" искат да угодят на Хулио Веласкес.

Цунами започна рехабилитация

Капитанът на Левски Вендерсон Цунами започна рехабилитация на дясното си коляно.

ЦСКА форсира привличането на крило

ЦСКА ще направи лек завой в селекционната си стратегия и ще форсира привличането на флангови нападател

Вутов и Виячки стреснаха Тунчев

Очертаващо се пътуване до Фарьорските острови може да създаде куп главоболия на Арда

Илиан Илиев и Делова на линия за „Колежа“

Халфът на ЦСКА Илиан Илиев ще бъде на разположение на треньора Душан Керкез за гостуването на Ботев Пд от първия кръг на първенството, пише „Тема Спорт“.

Левски си хареса Димо Кръстев

Защитникът е попаднал в полезрението на Левски