Батков: Касата на Левски е празна, не съм взимал пари от Гонзо

Батков: Касата на Левски е празна, не съм взимал пари от Гонзо

По-скоро не бих продал клуба, заяви босът

Касата на Левски е празна, месечно постъпва нещо, което покрива някои разходи, другите се покриват от лицето, което стои срещу вас. Това каза собственикът на клуба от „Герена” Тодор Батков в предаването на Би Ти Ви „Тази събота”.
 
По думите му Левски е финансово обезпечен, но за бъдело всичко наред, тимът трябвало да побеждава всеки път.  
 
„Ситуацията в Левски е нормална. Ако приемем Левски като един колектив, от гледна точка на финанси, редовно плащане на заплатите, редовно погасяване на задълженията си вършим задачите нормално”, заяви Батков.
 
Той добави: „За да е всичко наред обаче той трябва да побеждава всеки път, независимо къде, а за жалост това не се случва и започна напрежение сред публиката, която е права за себе си, напрежение в медиите, които търсят сензация, напрежение между играчите, напрежение сред треньорите.”
 
Батков бе категоричен, че не е вземал пари на заем от Георги Иванов – Гонзо. Твърдеше се, че два заема от около 2 милиона лева били крепели Гонзо да не изхвърчи от Левски. Според слухове мениджърът на "сините" бил дал лични пари на клуба, и то не веднъж, а цели два пъти, за да го спасял от сигурен фалит. Борчът бил единствената причина Тодор Батков да държи до скоро бившия голмайстор на треньорското кормило.

„Не, не, не. Няма такова нещо”, отрече босът на въпрос дали било вярно това.
 
Батков продължи: „Моят мотив беше и продължава да е чувството за отговорност. Аз убедих Майкъл Чорни да купи Левски, аз го представлявах във всичко в Левски. Когато март 2004 стана ясно, че няма как да дойде в България, той каза: ‘Баста! Забранявам ти да ползваш вече мои пари, явно държавата не ме иска. Предай акциите на министъра на вътрешните работа (Георги Петканов)’. Казах му, че това не може да стане. Затова аз поех Левски, преведох му парите, колкото беше номинала на акциите му.”
 

Относно това, дали би продал отбора, Батков отговори: „По-скоро не, Левски не е типично стандартно търговско дружество, което да се купи и продаде, особено в ситуацията във футбола. Готов съм да приема като мой партньор човек със сърце и пари, чисти пари. Ако месечно попълвам 200 хиляди евро за бюджета, съм готов да си поделим разходите.” 

Берое пусна по-евтини билети за мача със Славия

Собственикът на Берое – Ернан Банато, се вслуша в призивите от страна на феновете за намаляване на цените на билетите

Левски започва селекция за Шампионската лига

"Сините" имат добри шансове за пробив в Европа

Феновете на Славия изригнаха: 30 години са достатъчни!

Словесната престрелка между феновете на Славия и президента на клуба Венцеслав Стефанов продължава с пълна силна

ФИФА увеличава наградния фонд за участниците на Световното първенство с 15%

Международната футболна федерация (ФИФА) ще увеличи наградния фонд за отборите на Световното първенство с 15% до близо 900 милиона щатски долара, съобщават от организацията, цитирани от Ройтерс

Капитанът на Спартак Вн с нова роля на терена

Капитанът на Спартак Варна Деян Лозев е гласен за ляв бек в съботното гостуване на Ботев Враца

Дунав със специална хореография

Организираните привърженици на Дунав призовават за подкрепа на русенския отбор до последно и организират специална хореография за предстоящия му мач.