Белгийският халф на Созопол Гийом Тири: Вярвам в спасението на отбора!

Белгийският халф на Созопол Гийом Тири: Вярвам в спасението на отбора!

23-годишният полузащитник харесва обстановката в морския тим

Белгийският халф на Созопол Гийом Тири вярва в спасението на неговия отбор.

Той пристигна в тима през лятото, като за трансфера му съдейства бившия футболист на морския клуб Вилфред Гримо, който помогна още за идването на други двама качествени чужденци в лицата на Лионел Самба и Йохан Н'Зи.

Зад 23-годишния Тири се крие наистина сериозна школовка, като той е преминал през школите на белгийския топ тим Унион Сен Жилоа, както и през академията на Шарльороа.

Той изигра на сметката си шест мача за тима от началото на годината, като пропусна последната среща заради контузия, а с добрите си изяви привлече погледите на няколко отбора върху себе си.

Oтличната работа на Маргарит Димов с 23-годишния полузащитник и с останалите чуждестранни футболисти направи така, че някои отбори вече да се оглеждат в тях за лятната си селекция.

Не може да не се отбележи, че след промените в Созопол отборът изглежда по съвсем различен начин и се представя на много прилично ниво през втория полусезон, като шансовете за спасение са живи, тъй като тимът разполага със солиден състав и показа, че може да печели точки.

"Тук намерих страхотен колектив. Вярвам в спасението на отбора. Изключително съм доволен от работата ми с треньора Маргарит Димов и от момчетата, които заварих тук. Това е първата ми цел - да помогна за спасението. Чак след това ще мисля за други неща", разкрива Тири.

Освен в академиите на белгийските Унин Сен Жилоа и Шарльороа 23-годишният белгиец е преминал и през германските Дуисбург и Интер Лайпциг, а в Созопол пристигна от отбора на Неухоф, който също е германски тим.

Той е висок 181 сантиметра и може да играе на всяка една позиция в полузащитната линия.

Спартак с нов таран в битката за Варна

Даниел Иванов може за първи път да поведе атаката на Спартак през този сезон

Илиан Илиев може да надмине Никола Спасов

Илиан Илиев има възможност да надмине Никола Спасов по победи като треньор на Черно море в дербито на Варна в eлита

Още поне два месеца без осветление на "Лаута"

Обществената поръчка за изграждането на ново осветление на стадион "Локомотив" временно е спряна, съобщава "Пловдив24"

Бивш защитник на Левски кара проби в Арда

Матео Стаматов ще се опита да си спечели договор с кърджалийци

Манолев: Ако Величков изкара в ЦСКА до зимата, ще е добре

Вижте мнението му

Боримиров: Хубаво за България е повече наши отбори да продължават напред в Европа

"Когато има нещо окончателно и двете страни са постигнали споразумение, ние ще информираме и вас, и синята общност", каза той

Левски с Костадинов, но без Сангаре в Баку

"Сините" заминаха за реванша със Сабах

ЦСКА праща Делова към Саудитска Арабия

Централният защитник на ЦСКА Лумбард Делова може и да премине в Ал Наджма – новак в саудитския елит, информира "Мач Телеграф"

Валдас Дамбраускас: Ще поемем рискове

"Ще се стремим да покажем атакуващ футбол и да се класираме за плейофите", каза литовецът