Белия отсече: Искам напрежение в отбора

Белия отсече: Искам напрежение в отбора

Във Верея вярват: Отиваме на финал

Треньорът на Ботев Николай Киров отново направи интересно изявление преди реванша с Верея за Купата.
 
„Ще държа да има напрежение в отбора до последно. Не искам отпускане. Подхождаме все едно първият мач е свършил 0:0, а не 1:0 за нас. Няма място за никакви сметки, трябва ни победа, за да се класираме на финала", отсече Белия.
 
Той до последно ще умува дали отново да насити халфовата линия, както в мача със Славия, или да излезе с двама нападатели в лицето на Фернандо Виа-на и Косоко. Бразилецът обаче все още има проблеми с нокътя на палеца на крака и тъй като в последните двубои не бе пълноценен, може да остане на пейката.
 
Други проблеми с контузени и наказани играчи няма. Единственият отсъстващ е трайно контузеният Крум Стоянов, но Лазар Марин се справя добре на левия фланг.
 
В атака се очаква отново да има доста ротации в хода на мача и Косоко да не е типичен централен нападател. На върха ще се изявяват и намиращите се в добра форма Антонио Вутов и Тодор Неделев, който вкара от дузпа в края на първия мач със старозагорци.
 
Треньорът на Верея Александър Томаш ще бъде затруднен в избора си на титуляри заради доста контузени играчи.
 
Халфът Венцислав Бенгюзов, който отбеляза победния гол срещу Монтана в първенството, е с комоцио и отпада за мача. Той ще се възстановява известно време. Бразилецът Елиаш също има проблеми и не е сигурно участието му срещу Ботев. Балде и Янислав Иванов продължават да се възстановяват от разтежения.
 
Играчите на Верея изразиха своя оптимизъм преди реванша в Пловдив.
 
„Ще бъде труден мач, но имаме своите шансове, дано да ги използваме и да се класираме на финал", каза халфът
Георги Ангелов.
 
Защитникът Владимир Зафиров заяви, че очаква Верея да отстрани Ботев.
 
Иначе Пламен Колев ще е на вратата, а пред него в защита ще играят Зафиров и Бандаловски, а като бекове Илиев и ганаецът Инкоом. В средата на терена ще са Хасани, Ангелов и Еуженио, а по крилата – Керкар и Цветанов. Георги Андонов се очаква да е на върха на атаката.
 
Полуфинали за Купата на България:
Днес от 18 ч: Ботев (Пд) – Верея (1:0 в първия мач)

Утре от 18 ч: Литекс – Лудогорец (0:4 в първия мач) 

Веласкес: Беше мач, който трябваше да спечелим на 100%

Испанецът говори в края на календарната година

Радослав Кирилов: Тепърва идва трудното

Имаме добър колектив, трябва да продължим по същия начин

Без сензация на "Герена"! Левски спря хита в турнира за Купата (ВИДЕО)

"Сините" с класика над Витоша (Бистрица)

Ботев (Пловдив) награждава на „Колежа“ най-добрия си футболист

Вижте какво съобщиха „жълто-черните“

"Сини Сърца" събра ветерани за юбилея от успеха над Аякс

Ветерани и юноши заедно на обяд

НА ЖИВО: Левски - Витоша 3:0

"Сините" излизат срещу хита за Купата на България

Левски срещу Витоша за Купата –  има ли интрига или очакваното ще се случи?

Следете мача с NOVSPORT.COM

Охене и Мислович в групата на Левски за мача с Витоша

Двама от халфовете, които рядко влизат в плановете на треньора Хулио Веласкес - Карлос Охене и Патрик Мислович, са в групата на отбора за мача срещу Витоша (Бистрица) за Купата на България по-късно днес.

Илиан Илиев не бута състава, но променя схемата

Треньорът на Черно море ще спаси футболното правило, че когато отборът върви, съставът не се бута.