Берое отново не успя да спре победния марш на Лудогорец (ВИДЕО)

"Орлите" с минимална победа у дома след гол на Кафу

Лудогорец спечели с минималното 1:0 домакинството си на Берое в двубой от 14-ия кръг на Първа лига. Разградчани записват втори успех срещу футболистите на Ферарио Спасов в рамките на три дни, след като на 16 ноември се наложиха с 2:0 в изтегления мач от първия кръг на шампионата. В днешния двубой „орлите” срещнаха един много равностоен съперник, който показа по-подредена игра спрямо предния мач между двата тима, но след попадение на Джонатан Кафу тимът на Георги Дерменджиев се поздрави с 10-а поредна победа в Първа лига.

Срещата започна на високи обороти, като домакините опитаха да пресират своя съперник още в първите минути. Берое се бранеше с успех и на своя страна отговаряше с бързи контраатаки, като Ради Кирилов на два пъти излизаше на стрелкова позиция, но не успяваше да избяга от засадата.

В 27-ата след наглед безобидна ситуация разградчани можеха да стигнат до гол при недобра изява на Макенджиев, но нямаше футболист в зелено, който да нанесе завършващ удар.

Абел Анисе в 37-ата минута нанесе опасен удар по земя, но топката мина на сантиметри от целта, а две минути по-късно отново той бе на добра позиция, но след техничен удар топката се отби в напречната греда.

Минута преди края на редовното време Кафу задържа отляво и подаде към Кешеру, той продължи към Мисиджан и холандецът шутира мощно, но в сглобката и в аут.

И след почивката Лудогорец владееше повече топката  и създаде повече положения пред противниковата врата.

Ради Кирилов в 60-ата не успя да завърши атака на Берое и се подхлъзна точно преди да нанесе удар, а в ответната атака Кешеру не успя да оползотвори перфектно центриране на Мисиджан и би с глава право в Макенджиев.

В 70-ата минута Марселиньо пусна в наказателното поле за Кафу, той изпревари бранител, след което финтира и втори и с точен удар в горния ляв ъгъл откри резултата.

Мисиджан можеше да сложи точка на спора пет минути по-късно, но изведен сам срещу Макенджиев стреля право във вратаря на Берое.

В заключителните минути домакините имаха на два пъти възможност да стигнат до втори гол, но първо Мисиджан от 10-ина метра не успя да намери очертанието на вратата, а минута по-късно Мисиджан от малък ъгъл стреля право в Макенджиев.

Така разградчани спечелиха с минималното 1:0 и продължават силната си серия, като футболистите на Георги Дерменджиев са едноличен лидер в класирането с 37 точки, на шест пред втория Левски, който е с мач по-малко.

Малшанс: България загуби с дузпи финала в Лига на нациите