Бивш нападател на ЦСКА се разбра с Левски

Бивш нападател на ЦСКА се разбра с Левски

Серджиу Буш ще е второто лятно попълнение на „сините” след Мапуку

Серджиу Буш ще е второто лятно попълнение на Левски след Жуниор Мапуку, научи Novsport.com. 

Румънският нападател, който игра за ЦСКА през сезон 2014/15, вече е договорил личните си условия със „сините” и се очаква да подпише договор след финала за Купата на Румъния в събота. 

Все още не е известно дали Левски ще плати трансферна сума, тъй като 24-годишният футболист има договор с Астра до края на следващия сезон.

Възможно е обаче Буш да разтрогне по взаимно съгласие с настоящия си клуб, тъй като записа едва 444 игрови минути от януари насам, разписвайки се веднъж.

Иначе той пристигна в България на 7 юли 2014 година, парафирайки за два сезона с ЦСКА. Любопитното е, че вкара дебютния си гол за „червените“ именно в дербито с Левски на 27 юли за 2:0.

Буш се разписа и във втория си мач срещу „сините”, приключил с класически успех на ЦСКА, като изигра общо 19 шампионатни мача за „червените” и наниза 10 гола. 

Така той привлече интерес от чужбина и през февруари 2015 г. бе продаден на Шефилд Уензди. В Англия обаче не успя да се наложи и след наем в Италия се завърна в родината си, подписвайки с Астра през януари тази година. 

Сега Буш ще подсили „синята” атака, а почти сигурно Франсис Нар ще напусне „Герена”. 

Очаква се Левски да се подсили още с Иван Тилев и Здравко Димитров от Септември, тъй като наставникът на тима Николай Митов държи да подсили състава в почти всички линии.

Нанков: За Монтана няма лесни мачове

„Доволен съм от представянето ни във всеки аспект“, заяви треньорът след 1:0 над Ботев в Пловдив

Николай Киров хвърля оставка

"Канарчетата" остават без треньор

Героят на Монтана: Знаех, че ще спечелим на „Колежа“

„Аз знаех, че ще спечелим днес. Казах и на своите приятели, че ще стигнем до победата.“

Феновете на Ботев (Пд) нахлуха на терена след загубата

Нервите на част от привържениците на Ботев (Пд) не издържаха след срамната загуба от Монтана в 8-ми кръг на футболната ни efbet Лига.

Потвърдено: Арда приема ЦСКА и Черно море в Стара Загора

Поради ремонт на тревното покритие на стадион "Арена Арда" в Кърджали

Христо Янев: Позволихме на Берое да си повярва

Старши треньорът на Ботев Враца Христо Янев сподели мнението си след загубата с 0:2 от Берое в осмия кръг на шампионата.

Сагерас: Искам Берое да практикува добър футбол и публиката да е горда

Старши треньорът на Берое – Алехандро Сагерас, остана много доволен от представянето на своя отбор, който победи Ботев Враца с 2:0 в първия мач от 8-ия кръг на българското първенство

Официално: Ботев (Пловдив) прати нападател под наем в Гърция

Алекса Мараш ще играе в Пансерайкос

Берое спря добрата серия на Ботев Враца с 2:0 под "Аязмото"(ВИДЕО)

Старозагорци взеха втората си победа за сезона