Ботев сломи девет от Берое с два гола на Виана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев сломи девет от Берое с два гола на Виана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Груба грешка даде шанс на "канарчетата" да поведат, а заралии останаха в намален състав за по-малко от 4 минути след почивката

Ботев спечели  Битката за Тракия след 2:0 у дома срещу Берое в ХХIII кръг на Първа лига. Груба грешка на Асен Георгиев в 17-ата минута доведе до попадение на Виана. През втората част Берое остана с 9 човека, след като Веселин Пенев бе изгонен за втори жълт в 56-ата, а Охене си изкара два жълти в рамките на секунди, след като опита да се разправя със съдията Ивайло Стоянов прекалено въодушевено. В добавеното време отново Виана бе точен след асистенция на Неделев, оформяйки крайното 2:0.

Първите минути на двубоя бяха равностойни, като домакините имаха леко предимство във владеенето на топката. И двата тима имаха своите шансове преди почивката и играта бе двуостра, но Ботев успя да се възползва от грешка на гостите и излезе напред в резултата.



В 5-ата минута „канарчетата” имаха добра възможност за откриване на резултата, нослед удар на Недлев топката попадна в Балтанов, който не успя да се възползва от разсейването в отбраната на Берое и от 10-ина метра стреля встрани от вратата.

Последваха още няколко опита от дистанция на „жълто-черните”, но без особена опасност за заралии.



В 17-ата минута гостите дадоха неочакван подарък на Ботев, а Фернандо Виана се възползва по най-добрия начин. Асен Георгиев в опита си да запази кълбото в игра и да не излезе в тъч остави топката на страничната линия, Виана пое и нахлу в половината на Берое, след което завърши с точен удар за 1:0.

Шансът покри „жълто-черните” в 25-ата минута, когато Мартин Райнов отправи силен удар от дистанция, но топката срещна напречната греда. Почански бе близо и вкара, но бе в положение на засада, но при повторенията останаха съмнения дали има всъщност такава.



Мапуку пробва удар от малък ъгъл и малко не му достигна да порази целта, а в 37-ата при центриране към конгоанеца топката бе избита с плонж от Чворович.



След почивката ситуацията стана по-тежка за Берое, след като гостите останаха с 9 човека за по-малко от 5 минути. В 56-ата Веселин Пенев спря перспективна атака и фаулира Тодор Неделев, за което видя жълтия цвят за втори път. Четири минути по-късно Охене направи абсолютна глупост и след получен жълт картон опита да се разправя със съдията и посегна към рефера, който не се поколеба и веднага му показа втори жълт картон.



Със сериозно числено превъзходство „канарчетата” наложиха натиск, който можеше да даде резултат в 73-ата след отличен пас на Виана, капитанът Балтанов обаче нацели гредата.

В добавеното време Тодор Неделев овладя отдясно, след което насочи към непокрития Виана, който на празна врата насочи точно за крайното 2:0.

Левски срещу Витоша за Купата –  има ли интрига или очакваното ще се случи?

Следете мача с NOVSPORT.COM

Охене и Мислович в групата на Левски за мача с Витоша

Двама от халфовете, които рядко влизат в плановете на треньора Хулио Веласкес - Карлос Охене и Патрик Мислович, са в групата на отбора за мача срещу Витоша (Бистрица) за Купата на България по-късно днес.

Илиан Илиев не бута състава, но променя схемата

Треньорът на Черно море ще спаси футболното правило, че когато отборът върви, съставът не се бута.

Откри се възможност за изява пред Пламен Андреев

Вратарят на младежкия ни национален отбор Пламен Андреев ще получи възможността да се докаже в следващите мачове на Расинг Сантандер.

Илия Груев е най-скъпият български футболист

След последното актуализиране на цените в авторитетния портал Transfermarkt - Илия Груев вече е най-скъпият роден играч.

Хулио Веласкес отново ще разбърка състава

Треньорът на Левски Хулио Веласкес възнамерява да даде шанс на някои от по-рядко използваните футболисти в предстоящия мач срещу Витоша (Бистрица).

Годой и ЦСКА бележат скок в цената си

Силните изяви на голмайстора на ЦСКА Леандро Годой не останаха незабелязани от авторитетния сайт "Transfermarkt".

Левски прави изключение за трансфер на Марин Петков

Бордът на директорите в Левски може да направи изключение за изходящ трансфер през зимата.

Вангел Вангелов с последната дума за трансферите в ЦСКА

Главният изпълнителен директор на ЦСКА Вангел Вангелов ще има основна роля в зимните трансфери.