Ботев вкара 6 на Левски Карлово в контрола

На два пъти точен бе Даниел Кутев, по веднъж се разписаха Крум Стоянов, Наско Милев, Иван Стоянов и 18-годишният Иван Кирев

Ботев Пловдив се наложи с 6:0 над състава на Левски Карлово в контролна среща на клубната база в Коматево. Наставникът на "жълто-черните" Николай Киров използва проверката, за да запълни паузата в шампионата и даде възможност за изява на доста млади момчета от школата.

"Канарчетата" реализираха по три попадения в двете полувремена. На два пъти точен бе Даниел Кутев, по веднъж се разписаха Крум Стоянов, Наско Милев, Иван Стоянов и 18-годишният Иван Кирев, а първи минути за представителния отбор записа роденият през 2001-ва талант Кристиян Добрев, който се отчете с асистенция. Почивка получиха вратарят Георги Георгиев и Радослав Терзиев, които не взеха участие в проверката.

Първото попадение реализира Крум Стоянов в 8-ата минута. Левият защитник финтира противник пред наказателното поле, стреля с десния крак и след неумелата намеса на вратаря на Левски Петър Денчев топката премина голлинията за 1:0.

В 19-ата минута Стоянов се отчете и с асистенция към Даниел Кутев, който реализира за 2:0. Между двата гола левият бек на Ботев направи още едно отлично центриране към Омар Косоко, но Денчев парира удара на френския нападател.

В 31-ата минута резултатът стана класически след отлична скоростна атака. Цветомир Панов проби в половината на карловци и пусна към Жоао Пауло вдясно. Бразилецът центрира ниско към далечната греда и Наско Милев не сгреши за 3:0.

До края на полувремето бразилският голмайстор на "жълто-черните" опита няколко удара, но не успя да се разпише.

Десетина минути след подновяването на играта Даниел Кутев вкара втория си гол в мача след двойно подаване с Иван Стоянов и резултатът набъбна на 4:0.

С напредване на полувремето Николай Киров направи редица промени и пусна в игра няколко момчета от юношеските формации, сред които и 15-годишния Кристиан Добрев, който застана на върха на атаката след появата си в игра. Роденият през 2001 г. бе замесен в петото попадение, което бе изработено изцяло от юноши.

Петър Чалъков спечели въздушен двубой в половината на Левски и с глава намери Добрев, той свали топката за Иван Кирев, който отбеляза първото си попадение за представителния тим, макар и в неофициален мач - 5:0.

Десет минути преди края Иван Стоянов също записа името си сред голмайсторите, след като реализира дузпа отсъдена за нарушение срещу самия него и оформи крайното 6:0.