Държавата съди ЦСКА за 400 000 лева

Държавата съди ЦСКА за 400 000 лева

От клуба твърдят, че имат експертиза за опасен балон, министерството отрича

Спортното министерство може да заведе дело срещу ЦСКА за унищожаване на държавна собственост, заяви за „24 часа" министър Красен Кралев. Причината е в съборения балон на Панчарево, който е остойностен на 375 379 лева в дълготрайните активи на ведомството, което се явява собственик на базата.
 
„Имаме експертиза, която показва, че балонът е опасен. Ако падне, сигурно ние ще сме виновни и ще отговаряме за това", заяви изпълнителният директор на клуба Александър Тодоров. 
 
От министерството обаче предоставиха на „24 часа" идната кореспонденция по случая, като такава експертиза липсва. ЦСКА е изпратил писмо на 27 октомври, в което се иска да се разруши балонът, защото е опасен. На 12 ноември е отговорено, че това може да стане едва след минаването на специална комисия, която да установи фактите.
 
След като се разбра, че вече балонът е съборен, бе пратена наистина комисия. Нейното заключение е, че липсват документи, които да оправдават събарянето. Няма и разрешение, каквото се изисква от член 24 на до-
говора с клуба за базата. И демонтажът е извършен абсолютно непрофесионално и рисковано без план, който се изисква по закон.
 
„Не мога да разбера такова отношение. Още при встъпването си в длъжност заявих, че ще се опитам да реша проблема, който никой не иска да реши 25 години. Но в рамките на закона. И това се прави зад гърба ни", допълни Красен Кралев.
 

„Обжалваме решението и за Зимния дворец, защото в решението на КЗК има цитирани цели пасажи от жалбата. Ей така, едно към едно. А парите липсват. Няма как да ти дадат 35 милиона и да правиш ремонт за 51. Значи другите обекти трябва да се продадат, за да се финансира този", допълни Кралев. 

Младежки национал с награда преди мача с Шотландия

Младежкият национален отбор по футбол се подготвя на пълни обороти за важното гостуване на Шотландия на 18 ноември.

Септември оправи документите на новия си треньор

Септември София ще играе контрола със Славия по време на паузата за националните отбори.

Как Калоян Божков проби в хърватския футбол (ВИДЕО)

Адаптирах се бързо, признава шампионът с Локомотива

Стефан Велков: Радвам се, че най-накрая успях да получа своя шанс

Защитникът Стефан Велков ще направи своето завръщане в българския национален отбор по футбол след повече от 5 години отсъствие. Футболистът на датския Вейле бе повикан по спешност за последните световни квалификации за Мондиал 2026 срещу Турция (15.11) и Грузия (18.11), заради травмите на Антон Недялков и Петко Христов.

Глоби за ЦСКА и Левски след вечното дерби

"Червените" биха "сините" и по санкции

Серджио Падт е с контузия след загубата от Арда

Вратарят на Лудогорец Серджио Падт завърши двубоя с Арда контузен. Той получи разтежение, но избра да остане до края

Левски повдига дело срещу свой фен

Левски е на път да създаде прецедент в България, след като е завел дело срещу фен на “сините”, съобщава “lex.bg”

В Арда са получили тройни премии след мача с Лудогорец

Футболистите и треньорите на Арда са били зарадвани с тройни премии за победата над Лудогорец в Разград

Ясно е къде ще бъде зимният лагер на Левски

В Левски за пореден път избраха Турция за зимна подготовка