Днес отварят втората проба на Коста Стоянов

Днес отварят втората проба на Коста Стоянов

"Нека си обясним нещата между нас и тогава ще дадем становище", заяви докторът на ЦСКА Милчо Крайнов

Днес окончателно ще стане ясно дали Костадин Стоянов е употребил метилхексанамин преди дербито с Левски, Или просто е пил антидепресанти, в които се съдържа въпросният стимулант.

Следобед трябва да бъде отворена и втората проба на защитника. В следващите дни трябва да се събере и Дисциплинарната комисия към БФС, която да реши колко време извън терените ще е Стоянов.

Най-лекото наказание е 6 месеца, а най-тежкото - 2 години. Очакванията са бранителят да бъде лишен от състезателни права за половин година, което след обжалването ще бъде намалено на 3 месеца.

Докторът на ЦСКА Милчо Крайнов не бе много разговорлив по темата. „Не даваме уточнения, нека си обясним нещата между нас и тогава ще дадем становище", заяви лаконично Крайнов.

Вчера той се срещна с представители на допинг комисията. Очаква се в близките дни да напише и обяснение за случилото се, макар че няма никаква вина за скандала.

„В пробата на Косьо има метилхексанамин. Това е дериват, който допреди година въобще не е бил в листата на забранените неща", допълни още Крайнов.

„Разговарях с председателя на допинг комисията. Няма как тази добавка да е за подобряване на играта, защото ако беше така, Коста щеше да се представи много по-силно", каза пък спортният директор Драголюб Симонович.

Тази сутрин сърбинът придружи защитника на ЦСКА Костадин Стоянов, който се яви на изслушване в Националната допинг лаборатория тази сутрин.
 
Футболистът пристигна в компанията на доктор Мирчо Кайнов и адвокат Радостин Василев, но отказа коментар пред медиите след изслушването.

Тодор Янчев вика 18-годишен от Локо Пд при младежите

Селекционерът на младежкия национален тим Тодор Янчев се готви да включи футболист на Локомотив Пловдив в състава за евроквалификациите в края на март.

Левски пуска билетите за гостуването на ЦСКА 1948

От Левски обявиха, че днес по обяд ще бъдат пуснати в продажба билетите за гостуването на ЦСКА 1948, което е в неделя от 16:45 часа на стадиона в Бистрица.

Черно море ще пази успешна серия срещу Ботев Враца

Черно море се намира в страхотна серия срещу Ботев Враца в елита преди мача между двата отбора в петък на стадион „Тича“.

Лудогорец спечели добри пари от Лига Европа

Лудогорец излезе от основната фаза на Лига Европа по драматичен начин, като завърши на 22-о място от всички 36 участници.

Бивш играч на ЦСКА хвали Христо Янев

Бившият футболист на ЦСКА Недялко Младенов коментира представянето на отбора след подновяването на сезона у нас.

Левски отдаде почит на Апостола на свободата

ПФК Левски отбеляза 153 години от гибелта на Васил Левски с послание в официалната си страница.