Драма в Кърджали: Ранен полицай и фен на Ботев (видео)

Драма в Кърджали: Ранен полицай и фен на Ботев (видео)

Поредната драма с марка "БГ" се разигра днес в Кърджали, предаде репортер на Novsport.com

Поредната драма с марка "БГ" се разигра днес в Кърджали, предаде репортер на Novsport.com. Проблемът с футболното хулиганство у нас започна да придобива все по-застрашителни размери, след като днес фен на Ботев (Пловдив) ранил с бомбичка местен полицай по време на успеха на "канарчетата" с 2:1 над тима на Арда, който осигури на "жълто-черните" завръщане в професионалния футбол от следващия сезон. 

На полувремето на мача фен на пловдивчани хвърлил бомбичка върху шлема на полицай, който впоследствие трябвало да бъде откаран в окръжна болния "Простор". По време на целия двубой пък, привържениците на "канарчетата" обиждали феновете и футболистите на Арда на расистка основа.

След края на мача се наложило кордон от полицаи да отцепи движението по главния булевард пред стадиона и да ескортира пловдивчани до двата автобуса, с които бяха пристигнали. Стигнало се дори до сблъсъци с противниковата агитка, но само намесата на органите на реда предотвратила по-сериозни инциденти. 

Именно тук обаче идва различието във версиите на феновете на Ботев. Според тях полицаите са упражнили сила върху тях, като дори главата на един бултрас е била сцепена след удар с полицейска палка. 

"След мача излязохме и тръгнахме към паркинга, а там ни чакаха фенове на Арда, които започнаха да ни замерят с камъни и други предмети. Ние отвърнахме и тръгнахме да ги бием, но тогава се намеси полицията и започна да ни налага с палки", разказа един от битите ботевисти.

"Това не беше бой, а терор! Двама мои приятели са със спукани глави и сега ги чакам пред болницата. Едното момче остана да лежи в локва кръв след ударите с палките", продължава разказа си привърженикът на Ботев.

По думите на феновете, полицията не е разрешила на ботевистите да подадат жалба срещу полицая, който е спукал главата на техния приятел.
 

ОБРАТ: Трансферът на Станич в Олимпиакос пред провал?

Полузащитникът на Лудогорец Петър Станич изглеждаше, че е близо до трансфер в гръцкия гранд Олимпиакос, но сделката все още не е завършена и има опасност да пропадне

Официално: ЦСКА привлече бранител от Ботев (Враца)

ЦСКА представи трето ново попълнение

Роберто Мартинес похвали съдията срещу Хърватия

Националният селекционер на Португалия - Роберто Мартинес, похвали многобройните намеси на ВАР по време на мача с Хърватия, спечелен от "мореплавателите" с 2:1

Силен трансфер за ЦСКА до часове

Носителят на Купата на България ЦСКА е направил важна крачка в опита си да подсили състава преди началото на новия сезон.

Марез се отказа от националния отбор на Алжир

Капитанът на Алжир Рияд Марез заяви, че е изиграл последния си двубой за националния отбор

Арда взима втори от Левски

Арда ще привлече 19-годишният защитник Виктор Любенов от Левски.