Два гола на Платини донесоха победата на Черноморец над Локо Пловдив – 2:1

Два гола на Платини донесоха победата на Черноморец над Локо Пловдив – 2:1

Отборът на Черноморец постигна изключително ценна победа, след като надигра трудно с 2:1 тима на Локомотив (Пловдив). Срещата се игра на стадион „Лазур” и бе от програмата на 2-ия кръг на родната „А” група. Така, домакините вече имат две победи от два мача, докато „железничарите” все още на са взели точка.

Отборът на Черноморец постигна изключително ценна победа, след като надигра трудно с 2:1 тима на Локомотив (Пловдив). Срещата се игра на стадион „Лазур” и бе от програмата на 2-ия кръг на родната „А” група. Така, домакините вече имат две победи от два мача, докато „железничарите” все още на са взели точка.

Срещата започна със силен домакински натиск и още в 15-ата секунда Черноморец имаше възможност да открие резултата. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, където с глава игра Платини, но ударът му бе избит с мъка от Акалски. След това положение темпото падна и двата тима така и не успяваха да намерят път към една от двете врати.

Така дойде 15-ата минута, когато Фернандес центрира опасно отдясно, кълбото достигна до Платини, който с фамозно изпълнение с пета го прати в мрежата на Локомотив – 1:0. В 22-ата минута Фернандес получи топката в наказателното поле, стреля с десния крак, но стражът на пловдивчани се намеси умело. В 31-ата именно Фернандес центрира отдясно, Марсио бе на дузпата, стреля, но Акалски отново спаси.

В самия край на полувремето отново Фернандес бе в центъра на събитията. Тогава той получи топката в наказателното поле от Гонзалес, но ударът му премина близо до лявата греда на пловдивчани.

През второто полувреме гостите от Пловдив се посъбудиха и погледнаха по-смело към вратата на „акулите. В 57-ата минута „железничарите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Евертон Джилио застана зад топката и успя да вкара първото попадение за Локомотив през този шампионат. Още в следващата атака капитанът на гостите Димитър Илиев изведе Георги Данов сам срещу Борел, но ударът на втория бе много разочароващ и почти излезе в тъч.

В 65-ата минута резервата на домакините Морис успя да се пребори за топката след страхотна грешка на бранителя на Локомотив Сечков, но ударът на Морис бе много разочароващ и излезе в аут. В 77-ата минута отново Морис можеше да вкара гол, след като стреля от границата на наказателното поле, но ударът му излезе в аут.

Така дойде 83-ата минута, когато Зайц центрира отдясно с левия крак и качи топката на главата на Платини, който с глава отново изведе своите напред.

До края на срещата нито един от двата тима не успя да предложи нещо по-интересно и така Черноморец победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) като домакин.

 

Караиванов: Ще има правило за брой български футболисти на терена

Шефът на БПФЛ коментира актуалната тема с българите и чужденците в родните отбори

Билети между 20 и 50 лв. за Лудогорец – ЦСКА, Караиванов обясни за секторите

Финалът за Купата на България е на 22 май

Лоша новина за ЦСКА: Джейсън Локило се контузи

Крилото със сигурност пропуска визитата в Стара Загора

В Пловдив: Артур Платек напусна Ботев

Спортният директор напусна „жълто-черните“

Феновете на ЦСКА готвят супер хореография за финала с Лудогорец

Феновете на ЦСКА започнаха да събират средства, за да направят супер хореография за финала за Купата на България с Лудогорец. 

Мазир Сула няма да играе в Арда

Някой пусна слух за звездата на Черно море точно преди този мач

Мартин Петров, Александър Александров и Емил Гъргоров в бенефиса на Мартин Камбуров

Мартин Петров, Александър Александров и Емил Гъргоров са следващите трима участници в бенефисния мач на Мартин Камбуров, съобщиха организаторите.

Адвокат: Говорих с Гонзо, Спартак Вн ще вземе лиценз

Адвокат Бранимир Балачев, който е член на УС на Спартак Варна, очакващ шест месеца съдебна регистрация, е убеден, че клубът ще вземе лиценз за следващия сезон.

Официално! Иван Стоянов е новият треньор на ЦСКА 1948

Досегашният наставник на представителния тим на столичани Александър Александров поема дублиращия отбор на ЦСКА 1948