Екшън в Каварна! Калиакра натупа Берое и го засили към „Б” група

Екшън в Каварна! Калиакра натупа Берое и го засили към „Б” група

Меле между старозагорски фенове и полицаи спря мача за 8 минути

Отборът на Калиакра разби гостуващия Берое с 3:1 в мач от 5-ия кръг на „А” група, но двубоят ще се запомни по-скоро с безредиците, предизвикани от старозагорските фенове, отколкото със спортно-технически си качества.

 

Попаденията за домакините бяха дело на Герасим Заков, който се разписа на два пъти във 2-ата и 32-ата минута, а десет по-късно Раденцов добави още един гол. Заралии върнаха едно попадение в 66-ата минута чрез Дзаферович.

 
Срещата започна отлично за каварненци и още във втората минута Заков откри резултата след като засече от няколко метра хубаво центриране на Цачев отляво. В следващите минути гостите се опитаха да натиснат своя съперник, но без успех. Техният устрем бе спрян в 32-ата минута, когато Заков отбеляза второто си попадение. Нападателят нахлу на скорост в наказателното поле на Берое и стреля с левия крак, топката рикошира в тялото на Станислав Бачев и стана неспасяема за Теодор Скорчев.
 
Вторият гол изнерви още повече и започнаха да бъркат по-често. Именно при една грешка при изнасянето на топката в 42-ата минута, Ваня Дзаферович подари топката на Ивайло Раденцов, който придаде класическо изражение на резултата с изключително красиво попадение. След неговият удар от около 25 метра топката срещна дясната греда зад Скорчев и се оплете в мрежата за трети път.
 
Третият гол дойде в повече на гостуващите фенове, които реагираха бурно и нахлуха на терена, прекратявайки срещата в продължение на 7-8 минути. През това време на игрището се оформи меле между феновете на Берое и малкото охранители и полицаи, които трябваше да се грижат за сигурността. В крайна сметка със задружни усилия и с помощта на Илиан Илиев, който пробва да вразуми заралии, страстите бяха успокоени и старозагорската агитка бе изтикана към гостуващия сектор. В резултат на изстъпленията на феновете 8 души бяха задържани от органите на реда.
 
Постъпката на феновете явно бе повлияла на отбора на Берое тъй като през втората част гостите излязоха по-мотивирани и върнаха едно попадение в 66-ата минута. След центриране от корнер на Велев, Ваня Дзаферович се разписа с глава, намалявайки преднината на домакините на два гола.
 
Отново той можеше да се разпише в 77-ата минута, но този път след удара му с глава топката прелетя над напречната греда.
 
Докрая на мача резултатът се запази и отборът на Берое инкасира пета поредна загуба от началото на шампионата. Заралии са предпоследни в класирането без нито една спечелена точка, а им предстои трудно домакинство на ЦСКА. Заради реакцията на феновете обаче старозагорци може и да не посрещнат "червените" у дома, тъй като ги грози сериозна санкция.  
 
Победата за каварненци им донесе първи три пункта и ги издигна над опасната зона. Тимът на Адалберт Зафиров се намира на 12-а позиция във временното класиране.
Арсенал потвърди строги санкции за 17 от феновете си

Всеки един е отстранен от мачовете на лондончани за период между 1 и 3 години

Киряков: Момчетата се постараха, спокойно можехме да постигнем и равенство

Треньорът на Етър не бе доволен след загубата от Янтра

Спартак (Варна) е в кошмарна серия срещу Локомотив (София)

Преди петъчния сблъсък между двата отбора на стадиона в кв. „Надежда“

Янтра записа първа победа в първенството, надделя над Етър на "Ивайло"

Габровци спечелиха местното дерби

Десподов призова за подкрепа към националите

Бъдете 12-ият играч, каза капитанът на “лъвовете”

Ясен е съдията на мача Миньор – Етър

Вижте съдийските назначения за срещите от 5 кръг

Глобиха Ботев (Пловдив) с почти 6 бона, санкционираха и Веласкес

Вижте всички решения на Дисциплинарната комисия на БФС

БФС отпусна още 400 билета за България - Испания

Интересът към мача е огромен

Клуб от Лос Анджелис иска Марин Петков от Левски

„Сините“ са определили цена от $1 млн. за таланта си, но са получили оферта за наем