Елитон: В ЦСКА 1948 всичко е на високо ниво

Елитон: В ЦСКА 1948 всичко е на високо ниво

"Спрямо предишните ми отбори, тук се чувствам най-добре и съм щастлив"

Бразилският футболист на ЦСКА 1948 Елитон си спечели доверието на треньорския щаб на тима, а пред клубния канал в интернет разказа повече за родината си, за семейството си и трудните мигове по пътя към сбъдването на футболната му мечта, както и за впечатленията му от България.

"От малък играя футбол и моята мечта беше да стана футболист. Баща ми също мечтаеше за това. Имам хубави спомени. Семейството ми направи всичко възможно да ми помогне да стигна до професионалния футбол. Първите ми футболни спомени отново са свързани с моето семейство. Когато играех в Санто Андре, не получавах заплата. Майка ми работеше като чистачка и нямахме достатъчно пари, за да ходя да тренирам. На ден имах около 20 реали (5 евро). Майка ми правеше всичко възможно и дори, когато имаше почивни дни, пак работеше, за да мога да си плащам таксите за тренировки. Този спомен е много силен. Ние сме от бедно семейство и без помощта на моята майка, нямаше да стигна до тук", коментира 26-годишният Елитон.

"Като малък не гледах много футбол, а само да играя. Трудно мога да кажа кой ми е бил идол. От настоящите футболисти най-много харесвам Върджил ван Дайк. Това, което най-много харесвам в Бразилия, са хората. Те са много дружелюбни, отворени и добронамерени. Това обичам в Бразилия Преди да получа оферта не знаех нищо за България. После говорих с мои познати, които са играли тук и те ми казаха, че е хубава държава за живот, а първенството е добро за развитие. Не съм много добре запознат с българската кухня. Не говоря хубаво английски, както и български. Това ограничава комуникацията ми с хората и не съм пробвал различни български ястия. В Бразилия най-много харесвам популярното ястие фейжоада. Тук успях да видя „Александър Невски“ и много ми хареса. Красива е", каза още бразилецът.

"В отбора най-много ми харесва, че организацията и тренировките са на много високо ниво. Спрямо предишните ми отбори, тук се чувствам най-добре и съм щастлив, че тимът върви добре и предоставя на всички ни добри услови, за да се фокусираме само и единствено върху футбола", завърши футболистът на ЦСКА 1948.

Николай Минков влезе в "клуб 200" на родния елит

Железният бранител игра срещу Септември днес

Илиан Илиев обяви групата за мача с Арда

Треньорът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за срещата с Арда от 24-ия кръг на efbet Лига

Христо Арангелов: Очаквам да победим Черно море

Старши треньорът на Септември (София) Христо Арангелов говори след поражението от Ботев (Пловдив) с 0:2 в града под тепетата

Балтанов: Доволен съм, но можем и по-добре

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Лъчезар Балтанов изрази задоволство след победата с 2:0 срещу Септември (София) в efbet Лига

Емерсон: Благодаря на Бог за победата!

Южноамериканската звезда на Ботев (Пловдив) Емерсон Родригес, който е собственост на Лудогорец, говори след победата с 2:0 срещу Септември (София) в efbet Лига

Бивш съотборник на Любо Пенев: Каза ми, че е решен да живее

Ел Голеадор продължава да показва силен дух