Гранден: ЦСКА играе по-добре при Адалберт Зафиров

Гранден: ЦСКА играе по-добре при Адалберт Зафиров

В София ми харесва, засега оставам тук, заяви френският футболист

Звездата на ЦСКА Елиот Гранден даде интервю за „Тема Спорт" 24 часа след победата над Славия, французинът говори за мача с белите и престоя си в България.


Елиот, отново беше сред най добрите във второ софийско дерби след дебюта ти срещу Левски. Как ти се стори отборът на Славия?
- Да, така се получи. Радвам се, че треньорите и в двата случая ме пуснаха като титуляр, въпреки че в началото на сезона бях резерва. Иначе Славия се опита да ни затрудни. Знаехме, че се борят за участие в евротурнирите, нещо, което, доколкото ме информираха, не се е случвало отдавна на този отбор. Бяхме подобри на терена. Въпреки че гостувахме, публиката на ЦСКА беше повече от тяхната, което допълнително ни повдигна самочувствието и ни помогна да действаме по-надъхано. Като цяло преобладаваше битката в средата на терена и пред тяхното наказателно поле. На мен ми направи впечатление, че дори и като домакин Славия игра по-затворен футбол и разчиташе на контраатака. Тръгнаха да ни атакуват чак през второто полувреме, след като поведохме с 2:0. След това се отвориха и ни оставиха пространства, поради което създадохме някои опасни положения и резултатът стигна и до 3:0.
 
Според теб получи ли се дерби?
-Да, въпреки че като качество има още какво да се желае, се получи оспорван двубой. Особено през първото полувреме тотално надиграхме Славия, макар че срещу сгъстена защита се играе по-трудно. Спечелихме заслужено и може да се каже, че с победата си гарантирахме почти сигурно участие в евротурнирите, което с оглед на ситуацията е целта пред отбора.
 
Обясни какво се случи при ситуацията за дузпата.
- Топката се центрира към мен и аз я овладях. Изпреварих защитника на домакините и се отскубнах, за да изчакам топката да тупне, след което да нанеса удар. В момента обаче, в който тръгнах да се освобождавам от бранителя, той ме задържа за фланелката. Реших да не търся дузпа, а да продължа да играя с надеждата все пак да изляза на изгодна позиция. Той обаче продължи да ме дърпа, поради което загубих равновесие и съдията отсъди дузпа.
 
Играл си във франция. Виждал ли си такива изпълнения като това на треньора на Славия Вили Вуцов, след като отсъдиха дузпа срещу теб?
- (Смее се.) Да, усетих, че той е по-ексцентричен. Не го познавам този човек, затова не е коректно да говоря за него и реакциите му. Хората са различни, а понякога човек в яда си прави неща, които дори самият той не предполага, че може да извърши. Това, от една страна, е хубаво, защото показва, че ти пука за това, което правиш. Всичко обаче трябва да бъде в рамките на нормалното.
 
В какви отношения сте с Адалберт Зафиров? Пишеше се, че едва ли не той не те харесва особено, но въпреки всичко си твърд титуляр при него.
- Напротив, с Адалберт нямаме никакви проблеми. Нормално е, когато в определена ситуация отборът не се е представил на ниво, да ни се кара и да реагира остро, но това е работата на треньора. Той гледа отстрани и преценява най-добре състоянието на футболистите. Засега разчита на мен, доволен е от представянето ми, защото съм във форма. Ако не беше така, нямаше да съм на терена.
 
Ти дойде в ЦСКА, докато треньор бе Йон Андоне. Каква е разликата между румънеца и сегашния наставник на отбора?
Адалберт познава играчите по-добре и повече комуникира с тях, защото е по-лесно. Все пак Андоне е чужденец и се нуждае от време, за да опознае в детайли характерите на футболистите. Той си тръгна след мача с Левски, но аз смятам, че в момента при Адалберт ЦСКА се справя по-добре, съдейки по резултатите.
 
Блекбърн се интересува от теб, както и други европейски отбори. Ще останеш ли в ЦСКА след края на сезона?
- Интересът е едно, а офертата съвсем друго. На мен в София ми харесва. Към този момент съм в ЦСКА, имам договор с този отбор и смятам да го изпълня. Ако се появи нещо, вече ще мислим с мениджъра ми какво ще правим, но трябва да се разберем и с ръководството на ЦСКА. Убеден съм, че всичко ще се нареди.
 
Дойде със статут на скандален играч. Засега обаче си най-кротък за разлика от другите чужденци. Каква е причината?
- (Смее се.) Не бих казал скандален, факт е, че съществуваха разминавания между мен и спортно-техническия щаб на Марсилия, да речем, но всичко е минало. Никой не е застрахован от грешки, не е станало кой знае какво. Колкото до другите футболисти от чужбина, които са в ЦСКА, си е тяхна работа какво правят. На когото не му харесва, е в правото си да поиска да си тръгне или обратното. Това е, което мога да кажа. За по-конкретни въпроси питайте футболистите, от които се интересувате.
 
Ти с кого си най-близък в отбора?
- С всички се разбирам добре. Нямам проблеми с никого. В ЦСКА са събрани добри момчета, а сега вече в отбора има и по-голямо настроение, което ще ни направи още по-силни на финалната права в първенството.
 
Какво е мнението ти за българското първенство?
- Не е лошо. Просто трябва да оправите терените си. За съжаление при вас почти няма отбори с хубави игрища, а това много затруднява футболистите.
Маркович виси и за мача с Черно море

Вратарят пропусна поредна тренировка на "сините"

Левски пусна в продажба билетите за мача с Черно море

Двата отбора се срещат в мач от 33-ия кръг на efbet Лига

Хебър може да привлече голмайстора на Свиленград Христо Христов за атаката си във Втора лига

Нападателят има 14 гола през сезона за "граничарите"

ЦСКА промениха на плановете си

Тренировката на отбора днес ще бъде закрита

Испанци се колебаят за защитник на Лудогорец

Ръководството на испанския втородивизионен клуб - Бургос все още не е взело решение дали да задържат испанския десен защитник Гонсало Авила Гордон.

Отбори от елита си харесаха полузащитника на Етър Алехандро Гонсалвеш

Той разполага с португалски паспорт

Пуснаха в продажба билетите за финала на Купата на България

Цените са между 20 и 50 лева

Двама от контузените в Левски въртят обиколки

Охене с проблем

Футболен агент разкри заплатата на "червен" трансферен провал

Футболният агент Николай Жейнов разкри каква е точната трансферна сума, която ЦСКА е платил за нападателя Аарон Исека, както и колко е заплатата на белгиеца.