Халф на Етър може да играе срещу Меси

Халф на Етър може да играе срещу Меси

Вижте подробности

Халфът на Етър Велико Търново Мартин Моран може да излезе срещу Лео Меси и Аржентина в Буенос Айрес в исторически мач. Моран получи повиквателна за националния отбор на Панама за гостуването на световния шампион на 23 март. Той не е единственият от панамските футболисти, играещи у нас, удостоен с тази чест, като в селекцията този път попаднаха Хосе Кордоба и Ромеш Ивей.

Селекционерът на Панама Томас Кристенсен извика 20 футболисти за двубоя с "гаучосите", който ще е първи за тях след спечелената световна титла. 14 от тях играят в местното първенство, а останалите 6 - в чуждестранни клубове. Избраниците на селекционера започват подготовка на 19 март. Групата ще пътува за аржентинската столица Буенос Айрес на 21 март. Двубоят ще се играе на най-големия стадион в Южна Америка - "Ел Монументал" на "Ривър Плейт".

"Гаучосите" ще играят за първи път като настоящи световни шампиони и интересът към мача е колосален. Футболната федерация на Аржентина е получила невероятните 131 537 искания за акредитации за мача срещу Панама на най-големия стадион в Южна Америка.

Такъв интерес не е виждан никога в историята на футбола. Все още не е известно колко заявки за билети има, но няма да е изненада, ако се появи новина, че над милион души са искали да си купят билет, след като пет милиона души излязоха по улиците на Буенос Айрес, за да празнуват с новите национални герои. По официални данни стадионът събира 85 000 зрители и ще бъде претъпкан до краен предел.

Станислав Генчев: Първото полувреме бе най-слабото от началото на сезона

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Станислав Генчев говори след поражението на тима с 0:1 от Ботев (Враца) в двубой 6-ия кръг на efbet Лига

Тодор Симов: Надявам се, че идват по-добри дни

Наставникът на Ботев (Враца) беше много щастлив след успеха с 1:0 над Ботев (Пловдив) Тодор Симов, с който врачани сложиха точка на негативната серия

Гибона: Мачът на Левски с АЕК няма да е толкова труден

Легендата на Левски - Божидар Искренов, сподели, че мачът на "сините" с АЕК няма да е чак толкова труден.

Ботев Враца матира Ботев Пловдив за първи успех през сезона (ВИДЕО)

Преслав Боруков беше героят на врачани

НА ЖИВО: Локомотив Пд - Арда 0:0, червен картон и греда

"Смърфовете" търсят излизане от кризата, следете тук

НА ЖИВО: Ботев Враца - Ботев Пловдив 1:0

Битката на стадион "Христо Ботев" следете тук