Илиан Илиев: Не търсим нови на много позиции, целта е топ 4 (ВИДЕО)

Илиан Илиев: Не търсим нови на много позиции, целта е топ 4 (ВИДЕО)

"Надявам се през новия сезон да запазим лицето си и да надградим"

Черно море трябва да запази лицето си от минали години и да надгради.

Това заяви старши треньорът на варненци Илиан Илиев на старта на подготовката за новия сезон в българската футболна efbet лига.

Той добави, че е доволен от количеството налични играчи и ги призова да разкрият потенциала си. Черно море ще започне новия сезон с визита на Арда в Кърджали.

"През последните две години сме много близо до третото място и показваме, че разликата с отборите пред нас не е толкова голяма, независимо че техните бюджети са двойно или тройно по-големи", заяви старши треньорът на Черно море.

"Гледаме колкото се може по-напред, бяхме близо до третото и четвъртото място миналата и тази година. Надявам се сега, когато още по-малко хора напускат, а малко нови влизат, да запазим лицето си и естествено да надградим. Целта ни е 4-ото място."

Той добави, че в съблекалнята отборът има резерви, които по думите му "трябва да се посъбудят и да си заемат мястото".

Илиан Илиев изказа благодарности на Стефан Велев и Георги Георгиев, чиито договори изтекоха и няма да бъдат подновени.

"Те бяха с нас три години и са изключително момчета, професионалисти и добри футболисти. Желаем им късмет" каза специалистът.

Запитан за селекцията, Илиев посочи, че времето е много кратко, за да се мисли за тези неща:

"Не търсим (футболисти) на много позиции, тъй като най-важното е, че имаме по-голяма група и доста хора, които не са разкрили потенциала си. Това им казах - тези хора, които получиха по-малко шансове, трябва да направят живота на треньорите по-труден, да ни създадат повече трудности при избора кой да започва мачовете", обясни той.

Илиев разкри, че други напуснали футболисти към момента няма. Запитан на кои постове евентуално ще търси играчи, наставникът повтори, че въпреки че нямат фикс идея в момента, то може би халф и офанзивен играч:

"В защитата ще търсим, ако продадем някого. На крилата имаме петима души. Това им казах - трябва да се събудят, тъй като имаме голямо количество, но трябва да дадат и качество", поясни треньорът като обобщи, че и друг път отборът е правил подготовка за 30 дни, но въпросът е, че почивката е малко.

Донски започна с победа на двойки на турнира "Чалънджър" в швейцарския град Цуг

Двамата с партньора му победиха поставените под номер 3 в схемата

Официално: ЦСКА привлече бразилски защитник

25-годишният десен бек е четвъртото лятно попълнение на ЦСКА

Министър Пешев награди Димитър Пенев (ВИДЕО)

По повод 80-годишния му юбилей

Президентът на БФС  взе участие в закриващата церемония на турнира „Христо Бонев 2025“

Локомотив (Пловдив) триумфира в четвъртото издание на надпреварата за отбори до 18 години

Официално: Добруджа няма да домакинства в Добрич

Мачовете на отбора ще се играят на Стадион „Спартак“ във Варна, съобщиха от клуба

Халф на Черно море е аут от терена за 20 дни

В първия двубой с Истанбул Башакшехир за Черно море няма да играе и Густаво Франса

Ботев (Пловдив) скочи срещу „поредната абсурдна порция санкции“ от БФС

Вижте официалната позиция на клуба

Ботев (Пловдив) с най-тежка санкция от БФС

След първия кръг на efbet Лига

Георги Иванов участва в откриването на първия футболен лагер на "Фондация Реал Мадрид" в България

Кампът се провежда от 21 до 25 юли