ИЗВЪНРЕДНО: Сърбия - България без фенове

ИЗВЪНРЕДНО: Сърбия - България без фенове

Вижте подробности

Евроквалификацията между Сърбия и България на 19 ноември в Лесковац ще се играе пред празни трибуни, обяви УЕФА. Тежката санкция за Футболния съюз на Сърбия е заради инцидентите с фенове на мача с Черна гора от група "G" на Европейските квалификации, състоял се на 17 октомври в Белград.

Евроцентралата наказа отбора на Сърбия за един мач без присъствие на публика и обща глоба от 89 250 евро. Така на 19 ноември селекцията на Драган Стойкович ще играе срещу България без публика в двубой, който е решаващ за "плавите" по пътя им за класиране на Евро 2024. 

От УЕФА уточняват, че 50 000 евро от общата глоба и затварянето на стадиона за един мач са заради расистки скандирания от сръбските фенове. 

Следващата част от глобата - 10 000 евро, е заради неуспеха на Футболната федерация на Сърбия да контролира продажбата на билети за мача с Черна гора, както и за това, че не предприема наказателни или ограничителни действия срещу продавачите на билети на черния пазар, а също така и персоналът по сигурността не е извършвал проверки на входните и изходните врати на стадиона.

6 500 евро са заради хвърлени фойерверки, 750 евро - за паленето на ракети на трибуните, 8 000 евро заради блокиране на подходи към улиците за граждани от феновете.

И последните 14 000 евро са заради използване на лазерни устройва от феновете, с които са осветявани лицата на футболистите.

В същото време УЕФА глоби и Футболният съюз на Черна гора с 20 000 евро общо и им забрани да водят свои фенове при първото си следващо гостуване на националния отбор.

Разпоредено е от Черна гора да се свържат с колегите си от Футболния съюз на Сърбия и да компенсират щетите на стадион "Райко Митич", причинени от черногорските фенове.

Въпросната среща през октомври завърши 3:1 за Сърбия.

Наказания има и за Хърватския футболен съюз след мача от 17 октомври между Хърватия и Турция.

Бронзовите медалисти от последното Световно първенство ще трябва да се примирят с частично затваряне на стадиона за следващото домакинство, както и да платят глоба от 31 000 евро заради расизъм и фойерверки.

Славия гази с 4:0 в Турция

"Белите" реализираха три гола във вратата на руския втородивизионен отбор преди почивката

Янев: Головете за ЦСКА ще дойдат

„Важно е да подготвим отбора за мачовете от първенството, а не за контролите“

Ботев (Пловдив) започна с победа спарингите в Турция

„Жълто-черните“ с 1:0 над косовския Дреница

Локомотив (София) с първа победа в контролите

„Червено-черните“ надвиха Железиарне (Подбрезова) с 1:0 в третата си проверка

Левски надигра, но не победи поляци в Белек (ВИДЕО)

„Сините“ с ново 0:0, този път срещу Заглембе Любин

Радослав Гидженов и Владимир Вълков изнесоха лекция на ученици

Съдийската комисия на Зоналния съвет на БФС – Пловдив организира среща с ученици от Спортно училище „Васил Левски“ – Пловдив като част от кампанията за набиране на нови футболни съдии и популяризиране на Правилата на футболната игра