Карачанаков: В Славия е по-спокойно, не е като в ЦСКА, пак ще вкарам на Лудогорец

Карачанаков: В Славия е по-спокойно, не е като в ЦСКА, пак ще вкарам на Лудогорец

„С ЦСКА не успях да победя разградчани, но вярвам, че ще го сторя със Славия”

Крилото на Славия Антон Карачанаков сподели, че отборът вече е успял да се отърси от шока от загубата от Литекс (0:4) и е готов да победи Лудогорец. В последния мач между двата тима бившият футболист на ЦСКА вкара красив гол от свободен удар за 1:1 и донесе точката за белите в Разград.

„Надявам се и този път да се получи атрактивен двубой. Искам пак да им вкарам. Мисля, че в Разград имахме доста положения, които не успяхме да реализираме. Ако бяхме го направили, резултатът щеше да е по-различен. Все пак се радвам, че откраднахме точката. Сега ни чака много по-труден мач. След това равенство не мисля, че може да ни подценят. Лудогорец е фаворит. Но ще видим какво ще стане, може да ги изненадаме. С ЦСКА не успях да ги победя, но вярвам, че ще го сторя със Славия", каза Антон Карачанаков пред „Тема Спорт".

Националът допълни, че се надява серията му без гол в София да спре още утре. До момента той има 4 попадения за белите в А група, като всичките са били навън. „Честно да ви кажа, ме е яд, че още не съм вкарал в „Овча купел". Дано го направя срещу Лудогорец. Не съм си поставял цел да достигна някаква бройка голове през сезона. Не е толкова важно да бележа, а да побеждаваме.”

„Обстановката в Славия ми харесва. Тук е по-спокойно, не е като в ЦСКА. Мисля само за това как да подобрявам играта си и отборът да върви нагоре. Не смятам, че е време да говоря за трансфери. Имаше приказки преди месеци, че съм свършил с футбола, но се стремях да не ги слушам и да правя това, което най-добре мога. Мисля, че засега нещата се развиват добре за мен. Треньорът Иван Колев ми дава увереност да покажа качествата си. В крайна сметка, за да успееш, трябва да се трудиш неуморно всеки ден и накрая ще бъдеш възнаграден", заяви още 23-годишният футболист.

Той коментира и престоя си в руския Балтика. Крилото изкара няколко месеца във втородивизионния тим в очакване на трансфер в по-голям клуб. В крайна сметка това така и не се случи и той се завърна в България.

„Не съжалявам, че отидох във втора лига на Русия. Така е трябвало да стане. Важно е, че сега играя и започнах да намирам най-добрата си форма", каза Карачанаков. Той добави, че се надява отново да попадне в плановете на националния селекционер Ивайло Петев.

„Чест е да играеш за представителния тим на България. Ще дам всичко от себе си, за да може пак да ме повикат. Чувството да си там е уникално", завърши Карачанаков.

Ето как ЦСКА отпразнува успеха над Левски (ВИДЕО)

След успеха в съблекалнята на „червените“ имаше много настроение

Сагерас след загубата: Не си вкарахме чистите ситуации, момчетата се раздадоха

Треньорът на Берое не бе разочарован от видяното срещу Локо (Пловдив)

Косич: Берое ни затрудни, създаде ни сериозни проблеми днес

"Седмицата бе трудна за нас", отсече треньорът на Локо (Пловдив)

Атлетиката си избра ново ръководство без Ивет Лалова

Общото събрание на Българската федерация по лека атлетика избра нов Управителен съвет.

Боримиров: Съживяваме мъртъвци

Изпълнителният директор на Левски Даниел Боримиров бе видимо ядосан след поражението с 0:1 от ЦСКА, което прекъсна серията на „сините“ от шест последователни победи във всички турнири.

Теодор Иванов: Емоцията е невероятна

„Направихме толкова хора щастливи“, каза защитникът на ЦСКА след 1:0 над Левски

Георги Костадинов: Поддадохме се на провокаците

Лидерът в отбора на Левски Георги Костадинов не пожела да коментира мелето през втората част при загубата от ЦСКА с 0:1, при което той беше едно от главните действащи лица.

Бойко Величков: ЦСКА имаше нужда от тази победа

„Не бих нарекъл този успех грозен“

Веласкес разкри подробности за Радослав Кирилов

Не е ясно кога ще се завърне в игра