Красен Кралев удължи срока на забрана за провеждане на спортни мероприятия до 13 май

Красен Кралев удължи срока на забрана за провеждане на спортни мероприятия до 13 май

Вижте заповедта на спортния министър във връзка с усложняващата се епидемична обстановка

Със заповед № РД-09-327/11.04.2020 министърът на младежта и спорта Красен Кралев удължи срока на забрана за провеждане на спортни мероприятия до 13.05.2020 г., съобщиха от Министерството на младежта и спорта.

Във връзка с усложняващата се епидемична обстановка, свързана с разпространението на коронавирус COVID-19 на територията на Република България се преустановява до 13.05.2020 г. провеждането на всякакъв вид масови мероприятия, включително спортни, културно-развлекателни и научни (кина, театри, концерти, музеи, конференции, симпозиуми, спортни и СПА центрове, фитнес-зали и други).

Преустановени са и всякакви групови форми на дейност и работа с деца и ученици, извън системата на предучилищното и училищното образование, които се организират и провеждат от физически и юридически лица, независимо от правно-организационната им форма.

Заповедта на министър Красен Кралев е издадена във връзка със Заповед № РД-01-195/10.04.2020 г. на министъра на здравеопазването и ще бъде съобщена на всички лицензирани спортни организации и техните членове.

Бихме Косово при 16-годишните (ВИДЕО)

Националният отбор на България до 16 години започна успешно участието си в Турнира за развитие на УЕФА, след като победи Косово с 1:0 в първия си мач.

Треньорът на Берое: За две години не са ми свирили дузпа срещу водещ отбор

Старши треньорът на Берое Хосу Урибе изрази задоволство от играта на своя отбор, въпреки поражението с 0:3 от ЦСКА.

Христо Янев: Трябва ни повече контрол и търпение

Треньорът на ЦСКА Христо Янев коментира успеха с 3:0 над Берое в Стара Загора. Специалистът отличи представянето на вратаря Фьодор Лапоухов и подчерта, че „армейците“ трябва да играят с повече дисциплина.

 Лапеня след първия си гол за ЦСКА: Емоционално е, полагам много усилия

Защитникът на ЦСКА Адриан Лапеня коментира победата с 3:0 над Берое в Стара Загора. Испанецът изведе „армейците“ с капитанската лента под Аязмото и отбеляза първото си попадение с червената фланелка още в началото на двубоя.

ЦСКА разби Берое като гост (ВИДЕО)

Старозагорци изтърваха добри шансове да останат в мача

Гьоко ядосан след 0:5: Позитиви нямаше

Димо Кръстев с травма на "Колежа"