Красен Кралев: Въвеждането на ВАР ще реши проблемите със съдийството

Красен Кралев: Въвеждането на ВАР ще реши проблемите със съдийството

"Многократно съм казвал, че тази година има доста пропуски и сериозни проблеми", заяви министърът на спорта

 Въвеждането на системата за видеонаблюдение ВАР ще помогне за решаването на проблемите с българското футболно съдийство. Това заяви пред медиите министърът на младежта и спорта Красен Кралев след откриването на ледената пързалка „Юнак“. 

 

    „Отнасям се много сериозно към проблемите в българското съдийство. Многократно съм казвал, че тази година има доста пропуски и сериозни проблеми. Вицепрезидентът на БФС Атанас Фурнаджиев каза, че в близките три години се очаква въвеждането на ВАР системата. Мисля, че това е решението, което ще даде възможност за по-голяма обективност. Има някои отбори, които бяха ощетени с между 5 и 10 точки, което е много важно за крайното класиране - със системата за видеонаблюдение това ще се прекрати. Вярно е, че съдиите също са хора и допускат грешки, но мисля, че трябва да бъдат по-концентрирани“, заяви Кралев. 
 
    Спортният министър подчерта, че не би се осмелил да твърди, че в работата на съдиите има корупционни практики. Според Красен Кралев по-скоро има напрежение и липса на подготовка. По думите му, съдиите трябва да знаят, че най-малката грешка може да „взриви“ феновете. 
    Кралев изтъкна, че има служби, които проверяват сигналите за нередности и подчерта, че Министерството не е разследващ орган. „Аз мога да давам коментари относно качеството на съдийството - дали има преднамереност или грешките са плод на некомпетентност. В момента залагам на второто твърдение. Ако има някакви сигнали, с пълна готовност ще се заемем да помагаме на разследващите органи да се установи каква е истината“, категоричен бе той. Министърът призова страстите в българското първенство да се успокоят и феновете да бъдат концентрирани върху резултатите, които отборите показват, а не върху съдийските грешки. 
Желан от ЦСКА швед: Хубаво е да има интерес!

Давид Сегер е силно желан от "червените"

Вижте кои са важните дати за Левски и Лудогорец преди Европа

И двата тима ще участват в европейските клубни турнири

Единствено Локило от ЦСКА се готви на облекчен режим

Това бе оповестено от "червените" чрез официалния им сайт

Ботев Пловдив прави стъпка към прехвърлянето на клубните акции

Вижте подробности

Ботев (Пловдив) се раздели с Джамал Амофа

Той ще продължи в нидерландския Камбюр

Илиян Филипов: Ще поема Ботев Пловдив, ако Зингаревич изпълни договорните си отношения със Сдружението

Илиян Филипов, обяви как е преминал днешният ден в опит да се изяснят задълженията на Ботев (Пловдив)

Ботев Пловдив остана без още двама директори

Още двама от директорите в Ботев (Пловдив) вече не са част от "жълто-черните", пише "Пловдив24"

Веласкес след жребия: Ще ги анализираме и ще се подготвим по най-добрия начин

евски трябва да бъде във възможно най-добра кондиция за мачовете срещу АПОЕЛ Беер Шева

Лудогорец също ще гостува в Унгария на Динамо Минск

Шампионът на Беларус Динамо Минск ще приеме българския първенец Лудогорец в унгарския град Мезьокьовещ, съобщиха от клуба от Разград