Красен Кралев за квалификациите за Евро 2020: Жребият е поносим

Красен Кралев за квалификациите за Евро 2020:  Жребият е поносим

Министърът коментира шансовете ни в квалификационната група

 Националният отбор по футбол на България има своите шансове за класиране на Европейското първенство през 2020 г., ако покаже постоянството си от Лигата на нациите. Това заяви министърът на младежта и спорта Красен Кралев пред БНТ след изтеглния днес жребий за квалификациите за Европейския шампионат.

България попадна в група А с отборите на Англия, Чехия, Черна гора и Косово.

„Без да имаме кой знае какви големи звезди, които да играят в големите европейски първенства, отборът се представя много добре като колектив и може да победи почти всеки тим. През миналата година имахме много престижни победи срещу Холандия и Швеция. Лошото е, че допускаме грешки срещу по-слабите противници“, коментира Красен Кралев и подчерта, че най-важните мачове на националите ни ще са с Чехия и Черна гора.

По думите на министъра отборът на Англия, който се представи много добре на Световното първенство тази година, е фаворит в групата.

„Ще бъде предизвикателство за нас да се изправим срещу англичаните, но очаквам пълен стадион както в мача срещу тях, така и срещу Чехия“, каза още министър Кралев.

Той допълни, че жребият е много интересен, но е поносим за националния отбор. „Има много по-тежки групи, има и по-леки. Ние никога не сме имали късмета да се паднем в най-лесната група, но смятам, че жребият е поносим и имаме повод за оптимизъм. Дано да се върне публиката на стадиона“, завърши Кралев.

Душан Косич: Трудно се работи в тази ситуация

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Душан Косич говори след равенството 1:1 срещу Локомотив (София) в efbet Лига

Мощен Локо (Сф) изпусна победата на "Лаута"

Безобразен Локо (Пд) стигна с късмет до 1:1

Ботев Пловдив с над 20 милиона лева приходи за 2024 година

Ботев Пловдив е отчел приходи от близо 21 милиона лева през календарната 2024 година, става ясно от годишния финансов отчет на „жълто-черните“

Левски пусна в продажба специалния мърчандайз "Гунди завинаги в сърцата"

Левски обяви пускането в продажба на специална колекция облекла „Гунди завинаги в сърцата"

Загорчич предупредил играчите си да внимават за Талис

Златомир Загорчич заяви, че голмайсторът за ЦСКА 1948 срещу Славия – Талис, има страхотен удар, а „белите“ са коментирали, че трябва да внимават с офанзивния халф

Иван Стоянов: Тази победа е благодарение на предишните треньори

Новият старши треньор на ЦСКА 1948 Иван Стоянов коментира дебютния си мач, в който „червените“ спечели гостуването на Славия с 1:0

ЦСКА 1948 спря ужасната серия с 1:0 над Славия (ВИДЕО)

Победен дебют за Иван Стоянов начело на "червените"

Караманджуков говори за намаляването на отборите и чужденците в елита

Спортният директор на Лудогорец Георги Караманджуков коментира актуалните теми около бъдещата структура на efbet лига и предложените промени

Христо Янев: Не съм силен в обещанията

Ще се борим докрай, обяви треньорът на Ботев (Враца)