Лечков: Трите точки срещу Беларус са задължителни

Лечков: Трите точки срещу Беларус са задължителни

Вицепрезидентът на БФС поздрави юношите до 19 години и им пожела още важни победи

Вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков заяви пред "Те­ма Спорт", че пред национал­ния отбор няма друга алтер­натива освен победа в недел­ното домакинство на Бела­рус от квалификациите за Мондиал 2018. Той коментира и успеха на юношите до 19 г. над Португалия в Сливен.

"Силна победа, но важни са и другите мачове, които се надявам да спечелят. Те няма да са по-леки", сподели брон­зовият медалист от САЩ' 94.

"Трите точки срещу Бела­рус са задължителни. Ние мо­же да си говорим много неща за двубоя, за съперника, но всичко си зависи от момче­тата. Те ще играят. Хубаво е да спечелим, както за самочувствие, така и за увеличава­не на точковия ни актив в групата", добави бившият градоначалник на Сливен.

Последните две домакин­ства на България срещу бив­шата съветска република завършиха при идентичен ре­зултат - победи с по 2:1. На 5 март 2014-а головете за успе­ха в тогавашната контрола вкараха Георги Миланов и Владимир Гаджев, а малко преди края Кривец върна едно попадение. Начело на тима ни бе Любослав Пенев. На 6 юни 2007 година в евроквалификация успехът идва доста по-трудно. До трите точки под ръководството на Ста­нимир Стоилов нашите сти­гат след обрат, като побед­ното попадение е дело на Чавдар Янков (40-ата мину­та). Преди това Мартин Петров изравнява в 10-ата, а още в 5-ата минута Василюк открива резултата от дуз­па.

Между въпросните два двубоя на 10 август 2011-а па­даме в Минск с 0:1 в прияте­лски мач. Това се оказва пос­ледната среща на Лотар Матеус начело на националния отбор. Малко по-късно той изнася информация за наруша­ване на режима от страна на някои играчи преди въпросния двубой.

Валверде пое вината за отпадането на Уругвай

Халфът на Реал Мадрид и лидер на националния отбор на Уругвай Федерико Валверде се извини на футболните фенове в страната си за това, че тимът отпадна още в груповата фаза

Черно море отпрати африканец

Черно море се отказа от услугите на Софиан Балул

Ради Цонев става свободен агент

Халфът Радослав Цонев няма да продължи да играе за врачанския Ботев, информира Дарик радио

Черно море създава убийствена конкуренция

С привличането на опитния Александър Колев Черно море създава убийствена конкуренция на върха на атаката, тъй като на този пост могат да бъдат използвани също Селсо Сидни и Георги Лазаров

Официално: ЦСКА привлече бранител от Ботев (Враца)

ЦСКА представи трето ново попълнение

Роберто Мартинес похвали съдията срещу Хърватия

Националният селекционер на Португалия - Роберто Мартинес, похвали многобройните намеси на ВАР по време на мача с Хърватия, спечелен от "мореплавателите" с 2:1