Легенди на Берое станаха актьори във филм (СНИМКИ)

Легенди на Берое станаха актьори във филм (СНИМКИ)

Премиерата на филма ще е за празника на града на липите през есента

Продължават снимките на документалния филм за 100 годишнината на „Берое”. Легендарни играчи и треньори от ПФК Берое играха себе си пред кинокамерата. Заснети бяха Васил Драголов, Петко Петков, Иво Иванов и много други звезди на отбора от всички поколения след Втората световна война.

Чрез фрази-сентенции те изразиха любовта си към Берое и град Стара Загора, всеотдайните си фенове и също така споделиха някои от съкровените си спомени и най-драматичните мигове от кариерата си. „Само като чуя Берое – настръхвам.” – заяви пред камерата една от големите фигури в отбора на Берое през 80-те години Кънчо Кашеров. „Стара Загора е добър град за млади хора.”, пък са думите на настоящия защитник от Берое Веселин Пенев. Евгени Янчовски си спомни как „По онова време комунистическата партия подкрепяше чрез съдиите столичните отбори на Левски и ЦСКА.” Легендата Петко Петков каза по повод Стара Загора и своя отбор – „Мен хората са ме пленили тук и за мен Берое е всичко.” От устите на любимците си стотици хиляди старозагорци ще чуят никога неразказани истории в публичното пространство и ще потвърдят градски легенди.

А най-новата градска легенда в Стара Загора се случи преди броени дни, когато фенове на Берое „нахлуха” в Държавната опера по време на генерална репетиция на „Тоска” от Пучини и възторжено изпяха новия химн „Светът е Берое” на Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени”. Те заразиха с ентусиазма си музикантите и певците, които засвириха и запяха в един глас заедно с тях. Естествено тази случка беше режисирана и също е част от филма за вековния юбилей на зелените богове.

От вчера пък най-голямата интернет сензация в българското интернет-пространство е видеоклипът „Светът е Берое”, по текст и музика на един от най-известните фенове на клуба – актьорът Стефан Вълдобрев. Официалната премиера беше на 6-и май, точно в 19,16 ч. – символично с датата на основаването на Берое. В клипа участват още Стоян Янкулов – Стунджи, басистът от групата на  Лили Иванова Веселин Веселинов – Еко, Поли Генова, бившият футболист на „Берое” Ваня Джафаревич, дори фенове. От вчера клипът стремително се изкачва нагоре в „Топ 40” на платформата за видеосподеляне VBOX, задминавайки новите епизоди от хитови сериали като „Под прикритие” и „София – ден и нощ”, новият хит на Деси Слава и други.

Премиерата на филма ще е за празника на града на липите през есента. Продукцията се осъществява от продуцентска къща „Файв Стар Медиа Груп” с подкрепата на Община Стара Загора. Сценарист и режисьор е Степан Поляков, а главен оператор е Момчил Александров, който е с дългогодишен опит в испанското игрално кино и е участвал в множество международни продукции.

УЕФА даде международен статут на наши съдии

Мартин Великов с шанс да свири в Европа

Треньорска рокада в efbet Лига

Монтана се разделя със старши треньора Анатоли Нанков, както и с неговите асистенти Илиян Памуков и Светлан Кондев

Лудогорец пусна в продажба билетите за Рейнджърс

Лудогорец съобщи на своите фенове, че билетите за гостуването на Рейнджърс от 7-ия кръг на основната фаза на Лига Европа вече са в продажба.

Челси настигна Нюкасъл от 0:2, изпусна победата (ВИДЕО)

“Сините” наваксаха пасив от 2 гола

Божинов в мач в подкрепа на Любо Пенев, Левски и ЦСКА осигуриха фланелщиге

Бившият национален състезател Валери Божинов ще се включи в благотворителен турнир, който ще се състои утре в „Драгалевци“, а събраните средства ще бъдат дарени за лечението на легендата на българския футбол Любослав Пенев.

Треньорът на Астън Вила уверен в отбора си

Увереността на мениджъра Унай Емери се повишава заради формата на отбора, тъй като Астън Вила се стреми да увеличи победната си серия до двуцифрен брой.

Локомотив (София) отвори клубен магазин за феновете си

От столичното Локо приемат и онлайн заявки до днес

Руски борец:  Ще направя всичко, за да оправдая очакванията на България

Състезателят по борба свободен стил Шамил Мамедов категорично е настоявал да се присъедини към националния отбор на България. Това каза пред ТАСС Михаил Мамиашвили, президент на Руската федерация по борба.

Манчестър Юнайтед готви солидна селекция

Манчестър Юнайтед не е напълно удовлетворен от работата си на последния трансферен пазар и с цел да промени посоката, ръководството на „Олд Трафорд“ вече е очертало ключови приоритети и нови идеи за подсилване на състава.