Левски покани Сираков в УС

Левски покани Сираков в УС

Вълка отказал, иска да е директор, засега е само съветник на Иво Тонев

Легендата на Левски Наско Сираков е можел да се завърне на „Герена". Един от тримата собстве­ници на „сините" Иво Тонев лично е поканил Вълка да се върне на работа. На този етап обаче Си­раков е отклонил предложението. При­чината е, че Тонев е поискал Наско да влезе в УС, който на практика управлява клуба. Сираков оба­че е отклонил пока­ната с думите, че на „Герена" може да се върне само в ролята на спортен дирек­тор. В момента такъв в Левски е Георги Иванов. Гонзо се справя добре със задълженията си и ня­ма никакви изг­леди или жела ния от страна на ръководството да бъде сменен, пише „Меридиан мач”.

Сираков обаче все пак се е съгласил да помага на Левски. Той в мо­мента е нещо като личен съветник на Иво Тонев. Двамата са се уговорили да се чуват по веднъж на месец и да говорят за случващото се в клуба, като Сираков да помага със съвети и мнение. Дали на по-късен етап ще склони на пред­ложена та му роля или ще бъде поканен на друг пост, предстои да разберем.

Иначе за Тонев да има съветник не е нещо ново. Припом­няме, че преди време той покани на тази позиция Иван Вуцов, но с течение на вре­мето бившият дирек­тор в БФС се оттег­ли от задължения­та си.

Името на Наско Сираков пък трябваше да е част от увеличаването на членовете на УС. Припомняме, че управленското звено стартира с четирима души - по един представи­тел на НКП и тръст „Синя България", плюс Иво Тонев и Константин Баждеков. Идеята обаче е бройката да се до­пълни до 7, като именно УС да взима важните решения. Сираков обаче е ре­шил че ще се върне в Левски само, ако има едноличната власт по спортно-техническите въпро­си.

За последно Вълка работи на „Герена" в сезона на 100-го-дишнината. Той се завърна след идиотски загубената титла през 2013-а, но престоя на поста само ня- колко месеца. За то­зи период той работи първо с Ники Митов, а след това и със Славиша Йоканович. При опита му да смени още един тре­ньор обаче бе прину­ден да напусне, след като бе унизен от феновете на Левски, които съблякоха пред очите му насто­ящия национален се­лекционер Ивайло Петев. Тогава Сира­ков обяви, че „кракът му повече няма да стъпи на „Герена".

Куриозното е, че точно при последния си престой в Левс­ки работи с Христо Йовов, който няколко месеца по-късно също си тръгна. Именно Сираков и Бижуте­ра са първите две имена, които са по­канени обратно на работа от новите собственици на клуба. Йо­вов ще оглави скаутското звено в клуба.

БПФЛ с важна информация за феновете преди финала на Sesame Купа на България

Вижте какво информираха организаторите ден преди финалния сблъсък на "Васил Левски"

Спартак Вн получи тежък удар преди важния мач

Проблем възникна в центъра на защитата на Спартак Варна преди важния последен мач с Локомотив София в петък у дома

Черно море трепери за важен играч

В Черно море са притеснени за състоянието на Живко Атанасов

Средно по 5000 души на "Колежа" този сезон

Ботев Пловдив публикува данни за средната посещаемост на домакинските мачове на “Колежа”

Левски е третият отбор с най-големи шансове да премине първия кръг на Шампионската

Българският първенец Левски е третият отбор с най-големи шансове да премине през първия кръг на Шампионската лига, твърди статистическата платформа Football Meets Data

Предстои седмото издание на „Турнира на талантите“

Между 22 и 24 май 2026 г. Национална футболна база ще бъде домакин на седмото издание на „Турнира на талантите“ – едно от най-значимите събития в календара на детско-юношеския футбол в България