Левски се възползва от грешката на Лудогорец и се доближи на четири точки с успех над Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски се възползва от грешката на Лудогорец и се доближи на четири точки с успех над Нефтохимик (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" стигнаха до минимален, но много важен успех срещу "шейховете"

Левски победи Нефтохимик с 1:0 в домакинството си от 19-ия кръг в Първа професионална лига.

Срещата бе много важна за "сините", след като малко преди началото на стадион "Георги Аспарухов", Лудогорец направи 1:1 срещу Черно море и изпусна точки. 

В герой за столичани се превърна Бабатунде Адениджи с гол веднага след почивката.


ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!



Първите десет минути бяха доста активни, като още във втората Аниете бе изведен на чиста позиция по левия фланг, но при опита си да пробие към наказателното поле, той беше спрян от защитата на Нефтохимик. В 8-та Прохазка успя да влезе в пеналта и се опита да намери Адениджи на по-чиста позиция, но топката отново беше изчистена.

В 22-та миута Бурабия центрира перфектно отдясно, Адениджи не успя да засече топката, а след това Хуан Деса се опита да вкара ефектно с удар от воле, но без успех.



В 42-та минута топката стигна до Прохазка след центриране и от малък ъгъл се опита с удар от въздуха да пробие Георгиев. За жалост на Яни Пехливанов, шутът се спря в неговото тяло и той имаше нужда от медицинска помощ, за да се възстанови.



Второто полувреме започна по перфектен начин за „сините“. В 47-та Деса центрира отляво, топката стигна до Адениджи, който отправи слаб, но точен удар с левия крак и кълбото влезе в долния десен ъгъл на Георгиев.

В 65-та минута Левски можеше да удвои аванса си, след като Бурабия открадна топката от защитник в зелено и остана сам с Краев и Адениджи срещу вратаря, но вместо да комбинира, реши да стреля и Георгиев се справи.

До 77-та минута отново Бурабия на два пъти пробва късмета си със силни удари, но без успех. С пропуски се отличиха още Прохазка и Краев. 


Така след последния съдийски сигнал, "сините" са вече на четири точки зад лидера Лудогорец, събирайки 43, макар и с мач повече. Нефтохимик пък остават 13-ти с актив от 15 точки.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Първа Професионална Лига

ПО   Отбор М П Р З Голове Г. ТО
1 0 Лудогорец 18 15 2 1 46:16 30 47
2 0 Левски 19 13 4 2 31:10 21 43
3 0 ЦСКА 18 9 5 4 25:10 15 32
4 0 Черно Море 19 9 5 5 23:18 5 32
5 0 Локо Пд 19 8 6 5 28:23 5 30
6 0 Дунав 18 8 4 6 22:17 5 28
7 -1 ФК Верея 19 6 5 8 17:25 -8 23
8 1 Берое 18 6 4 8 15:21 -6 22
9 -1 Славия 19 6 3 10 24:30 -6 21
10 1 Ботев Пд 18 6 3 9 27:35 -8 21
11 0 Пирин 18 5 4 9 19:27 -8 19
12 0 Горна Оряховица 18 4 5 9 13:25 -12 17
13 0 Нефтохимик 1962 Бургас Ключови думи: Левски Лудогорец
От Левски поднесоха цветя пред паметните плочи на Георги Аспарухов и Никола Котков

Футболният Левски почете легендите си Георги Аспарухов и Никола Котков, които загинаха в автомобилна катастрофа на днешния ден преди 54 години.

Шефът на Спартак Вн обяви продават ли звездите

Тримата останали конвертируеми футболисти на Спартак Варна ще играят за отбора и през есенния полусезон в елита.

Играчите на Левски вбесиха Веласкес

Днес ще стане ясно колко сериозна е травмата на халфа Асен Митков

Славия одобри трима за подпис

За сигурни попълнения при белите могат да се считат централният нападател Янис Гермуш и лявото крило Владимир Медвед.

ЦСКА договори първо чуждестранно попълнение

Шведският полузащитник на Йостерс Давид Сегер може да се счита за сигурно лятно попълнение на ЦСКА, твърди БЛИЦ.

Зингаревич взима трима футболисти от Ботев (Пловдив) в новия си клуб

Наскоро вече бившият собственик на Ботев (Пловдив) Антон Зингаревич ще поеме арменския Алашкерт.

Цел №1 за селекцията на ЦСКА: Напълно невярно е, че отивам в този клуб

Спряганият за цел №1 в селекцията на ЦСКА това лято - Георгий Цитаишвили - категорично отрече пред медиите в Украйна, че въобще някога е водил преговори с "червените".

Днес е най-тъжният ден за всеки един левскар

От Левски припомниха, че дне ссе навършват 54 години от кончината на сините легенди Георги Аспарухов и Никола Котков.

Халф на линия за ЦСКА срещу Хайдук Сплит

Халфът на ЦСКА Улаус Скаршем вече е възстановен от контузията, която го мъчеше в последните дни и от треньора Душан Керкез зависи дали ще му даде минути в днешната контрола с Хайдук Сплит.

Популярно