Локо (Пд) шокира Левски на "Герена" и за първи път през сезона остави "сините" с празни ръце (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пловдивчани вкараха всички голове за победата си с 2:1

Локомотив (Пловдив) шокира Левски на стадион "Георги Аспарухов", след като ги победи с 2:1, като това беше първия път през сезона, в който сините не взимат нищо от шампионатен мач. Железничарите направиха пълен обрат, след като в началото на срещата си отбелязаха автогол.

Герой за гостите бе Мартин Камбуров, който реализира дузпа в 78-та минута и донесе трите точки.

Първите десет минути на двубоя преминаха без нито едно положение пред двете врати и нищо не предполагаше какво ще се случи до почивката.

Първата по-сериозна опасност дойде пред Локомотив, когато след продължително разбъркване в наказателното им поле доведе до това топката да стигне до Прохазка, който с шут извън наказателното поле облиза мрежата от външната страна.

Само минута по-късно Краев стреля към врата, но ударът му бе блокиран в корнер. При изпълнението му стражът на гостите Ел Харуби не излезе разчетено и в опита да си да изчисти топката, я прати в собствената си врата. При отскока му Прохазка бе близо до него и пловдивчани претендираха за нарушение, но такова не бе дадено.

Четири минути по-късно Адениджи получи страхотна възможност да удвои, но излязъл сам срещу вратаря, не успя да го преодолее с удар в далечния ъгъл.

В 26-та минута Локомотив се върнаха в срещата. Веселин Марчев получи топката до границата на наказателното поле и след залъгване я прати неспасяемо в десния ъгъл на Йоргачевич.

Второто полувреме започна идентично с първото – равнстойна игра без кой знае какви атаки. Постепенно обаче и двата отбора се разиграха. В 54-та минута Нар получи топката след грешка на Пламен Крумов, но не успя да преодолее излезлия напред Ел Харуби. В 72-та пък Прохазка пробва удар отдалеч, но не затрудни стража на Локо.

В 77-та минута пък дойде решителният момент, когато Александър Александров спря неправомерно пробива на Марчев в наказателното поле и Георги Димитров посочи точката. Минута по-късно Мартин Камбуров не сгреши от нея.

До края на срещата Левски се опитаха да върнат равенството, но атаките им не бяха сполучливи. Така сините остават на три точки зад лидера Лудогорец, които излизат срещу Ботев (Пловдив) в 17:30ч. Локо (Пловдив) пък вече са пети с 23 точки.