Локо София се върна към победите с 2:0 над Ботев Враца (ВИДЕО)

Ситуацията при врачани става все по-сложна

Локомотив София победи с 2:0 Ботев Враца в мача им от 16-ия кръг на efbet Лига. И двата отбора имаха спешна нужда от успех и докато столичани взеха ценна глътка въздух за класирането, врачани вече са шест мача без победа.

Мачът започна спокойно, като първото по-интересно положение дойде в 5-ата минута, когато Браян Переа се свлече в наказателното поле след съприкосновение с вратаря на гостите, но колумбиецът бе в засада и дузпа не последва.

В следващите минути атаките към двата отбора не бяха много и двамата вратари нямаха много работа.

В 21-ата минута защитата на Локо София заспа при едно центриране от ъглов удар. Това позволи на Мартин Христов да се извиси в наказателното поле на гостите и да отправи удар с глава, който завърши с топка напречната греда!

Две минути по-късно Момчил Цветанов обстрелва вратата на Александър Любенов от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

Натискът на Ботев Враца продължи, като в 27-ата минута Марко Мажуга нахлу в наказателното поле вляво от вратата и стреля по диагонал. Ударът му бе неточен, но можеше да стане пас към Бубакар Траоре, който обаче не успя да засече топката на далечната греда.

Секунди по-късно Момчил Цветанов центриа отляво. Топката стигна до Стефан Велев, който стреля, топката рикошира в крака на Гонсало Кардосо и се отби в левия страничен стълб и отново не навести мрежата на Локо София!

Гостите показаха, че също могат да са опасни в атака, като в 29-ата минута Димитър Митков бе изведен сам срещу вратаря, но Федерико Бариос спаси. При ъгловия удар Валентин Николов центрира добре. В наказателното поле Гонсало Кардосо бе непокрит и с глава засече топката в мрежата - 1:0 за Локо София!

Врачани опитаха да отговорят светкавично с удар от дистанция на Марио Киконда. Любенов не успя да хване топката веднага, но успя да я грабне преди до нея да достигне Браян Переа.

Тимът на Христо Янев продължи да притиска своя съперник, но столичните "железничари" не поддадоха и успяда да удържат гола аванс до края на първото полувреме.

Второто полувреме започна двуостро, като имаше атаки и към двете врати. В 58-ата минута Даниел Генов пусна пас към Браян Переа, но колумбиецът не успя да стигне до нея и да отправи изстрел.

След час игра Локо София нанесе втори решителен удар по амбициите на домакините. Бруно Франко бе изведен на лявото крило и нахлу на скорост в наказателното поле. След това той върна топката към Антони Иванов, който с десния крак насочи добре топката към долния ляв ъгъл, оставяйки безпомощен Федерико Бариос - 2:0 за Локо София

Ботев Враца - Локо София 0:2
0:1 Гонсало Кардосо (30)
0:2 Иванов (60)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 34. Федерико Рубио, 23. Браян Мендоса, 4. Луис Соарес, 20. Мартин Христов, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 37. Марио Киконда, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 21. Бубакар Траоре, 19. Браян Переа

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 22. Ивайло Найденов, 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса