3. Локомотив (Пловдив) излиза за нова победа срещу Хебър

Локомотив (Пловдив) излиза за нова победа срещу Хебър

Двубоят днес на „Лаута“ има усно изразен фаворит

Локомотив (Пловдив) приема Хебър в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Мачът е в 12:45 часа и ще бъде излъчен по Диема спорт, а с NOVSPORT.com ще можете да го проследите на живо.

Пловдивчани ще преследват нова победа, след като в първия пролетен кръг "смърфовете" постигнаха страхотен обрат над Арда Кърджали. Тимът на Любослав Пенев ще иска да победи на всяка цена, след като миналия петък допуснаха минимално поражение от Локомотив (София) и се намират на 13-а позиция с едва 20 точки.

Пловдивчани от своя страна са на четвърто място във временното класиране с актив от 41 точки, като в последните пет срещи отборът има три победи и две поражения.

Двубоят днес на „Лаута“ има усно изразен фаворит. От 7 мача между двата отбора в елита, „черно-белите“ имат 6 победи и само една загуба, а „хиксът“ никога не се е получавал като знак. Специално в домакинствата Локомотив Пд е безпогрешен и има три победи от три мача срещу този съперник. Хебър няма суха мрежа срещу „смърфовете“, като допусна гол от тях дори и при единствената си победа. Тя е записана в дебютния двубой между двата тима в елита – на 2 декември 1989 година с 2:1 в Пазарджик. Един от головете за Хебър вкарва първият чужденец, играл в нашето първенство след 1989 година – съветският футболист Сейран Осипов, пише "Мач телеграф".

През есента пък двата отбора изиграха един от най-зрелищните мачове от началото на първенството, а Локомотив Пд спечели на стадион „Георги Бенковски“ с 4:3. И седемте гола бяха отбелязани през първото полувреме. Единственият по-резултатен мач от този в първенството до момента бе между Ботев Вр и Ботев Пд, който завърши 5:3 за „канарчетата“.