Локомотив (София) подкрепи Спас Делев

Локомотив (София) подкрепи Спас Делев
Източник: БГНЕС

„На 36 години Спас Делев може би е по-добър от всякога“, пишат от клуба

Обръщение на Локомотив (София) по повод класацията "Футболист на годината":

"Днес изпращаме календарната 2025 година. Вече започна и гласуването за "Футболист на годината" - церемония, която напоследък поражда много полемики и неадекватни сравнения с миналото. Не се обръщаме към Вас с опит да влияем на Вашето гласуване. Просто искаме да припомним за един човек, който преобръща съдбата на един изстрадал, но исторически български клуб.

Един човек, който преди 16 години бе награден от колегите си за "Най-добър млад футболист". Един човек, който развинти нидерландската защита и с двата си гола зарадва цяла България с последната голяма победа на националния ни отбор. Един човек, който, критикуван от мнозина, остави следа във всеки клуб, през който премина в богатата си кариера.

А може би най-ярката такава остави в нашия клуб през тази година. 38 мача - 12 гола и 16 асистенции. Лидер в българското първенство по втория показател - с двойно повече завършващи подавания от втория в класацията за календарната година. Редица решителни попадения, гениални подавания и незабравими моменти.

На 36 години Спас Делев може би е по-добър от всякога. А с идването си в Локомотив той се превърна в истинско вдъхновение и зарази всички в клуба - с професионализма си, скромността, упоритостта, жаждата си за успех и постоянната усмивка, с която е готов да помогне на всеки.

Не претендираме в коя класация и на кое място заслужава да завърши Спас. Това го решавате Вие. И други български футболисти са достойни и направиха силна година. Ние просто вярваме, че този човек не трябва да бъде забравен и заслужава уважение. Защото е пример за младите, че с много труд, талантът им няма да отиде на вятъра", допълват от Локомотив (София).

8888.bg и „Феникс на доброто“ с коледен жест към децата от ЦНСТ и ДСХ „Сем. д-р Калинкови“ – Самоков

Дарението включва основни храни от първа необходимост, подбрани с грижа за ежедневните нужди на децата

Добруджа остана без треньор в последния ден на 2025 година

Новакът в efbet Лига Добруджа официално се раздели по взаимно съгласие със старши треньора Атанас Атанасов.

Феновете на Левски избраха шедьовър на Майкон за гол на годината (ВИДЕО)

Вижте го на видеото

Лудогорец картотекира Дуа за Лига Европа

Лудогорец ще направи поне една промяна в картотеките на УЕФА за участието в Лига Европа.

Агентът на Марин Петков бил в София

Агентът на Марин Петков - Едуардо Мариньо, е бил наскоро в София. Мениджърът е провел среща с играча.

"Червените" с план при напускане на Мартино

ЦСКА задейства спешен план за Андрей Йорданов