Лудогорец обърна Берое скандално (видео)

Лудогорец обърна Берое скандално (видео)

Съдията Стефан Спасов стана главно действащо лице в Стара Загора

Лудогорец постигна първа победа в „А” група. Разградчани обърнаха Берое в Стара Загора през второто полувреме и спечелиха с 2:1. Двубоят обаче беше съпътстван от спорни ситуации. В повечето случаи домакините имаха претенции към отсъжданията на главния рефер Стефан Спасов. Най-сериозни бяха протестите в 93-ата минута, когато топката срещна ръката на Мирослав Иванов в наказателното поле на Лудогорец, но съдията не видя дузпа.
 
Иначе Станислав Бачев откри резултата с глава в 29-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Димо Бакалов изравни в 59-ата след извеждане на Марселиньо. Станислав Генчев донесе успеха на Лудогорец от дузпа в 76-ата минута.
 
Лудогорец започна по-добре. Ударите на Светослав Дяков и Марселиньо обаче не намериха очертанията на вратата. Бразилецът Марселиньо най-често тормозеше защитата на домакините до 30-ата минута. Опитите му да стори нещо опасно пред вратата на Теменлиев обаче не се увенчаха с успех.
 
След превеса на гостите дойде 29-ата минута, когато шансът се усмихна на Берое. Чипилов центрира от ъглов удар във вратарското поле, където Станислав Бачев засече с глава в мрежата.
 
Пет минути по-късно Берое можеше да покачи аванса си. Златинов изпълни свободен удар с остро центриране, Бачев отклони кълбото, което срещне гредата и излезе в аут.
 
После шут на Петър Димитров профуча на сантиметри над гредата. Последният имаше още една възможност в 40-ата минута, когато остана сам срещу Голубович, но вратарят прояви успешно, изчиствайки в корнер.
 
Така дойде почивката.
 
Наставникът на Лудогорец Ивайло Петев реагира и пусна в игра Ярабица, а извади Гулдан.
 
Гостите стигнаха до изравнително попадение в 59-ата минута, когато Марселиньо изведе Димо Бакалов, който стреля технично покрай Теменлиев за 1:1.
 
Берое имаше възможност отново да излезе напред в резултата в 70-ата минута, когато Веселин Пенев засече центриране на Петър Димитров, но рикошет спаси вратата на Лудогорец.
 
Кулминацията настъпи в 76-ата минута, когато Станислав Бачев получи втори жълт картон, а гостите – право да изпълнят дузпа. Станислав Генчев стреля в средата на вратата и излъга Теменлиев, който се хвърли вляво.
 
Берое се хвърли на финален щурм и в добавеното от Стефан Спасов продължение топката срещна ръката на Мирослав Иванов, но реферът от Перник не видя дузпа. При следващата атака Абушев и Голубович влязоха в съприкосновение, но Спасов свири край.
 
Така след хикса с Локомотив (Пд) на старта на първенството, Лудогорец постигна първа победа в елита. 
Илиян Филипов: Времето изтича

Бизнесменът продължава да настоява, че работата по спасяването на клуба трябва да започне час по-скоро

ЦСКА 1948 обяви летните контроли, ще играе с Гьозтепе

Вижте кои са те

Председателят на Сдружение "ПФК Ботев": Започва работа по оздравяване на клуба

Председателят на Сдружение "ПФК Ботев" Петър Петров говори пред медиите в Пловдив и обяви, че фактически от днес започва работата по оздравяване на Ботев (Пловдив)

ОФИЦИАЛНО: Ботев Враца задържа капитана си

Капитанът на Ботев Враца - Даниел Генов, поднови договора си и остава под Околчица поне до лятото на 2026 година

Лудогорец си хареса халф от Втора Бундеслига

Лудогорец е близо до това да осъществи още един входящ трансфер.

Берое обяви четири контроли

Заралии обявиха плановете си за лятна подготовка

Пирин Гоце Делчев има нов треньор

Васил Чергов поема отбора

Арда срещу фарьорци или финландци в Лигата на Конференциите

Отборът на Александър Тунчев е домакин в първия мач на 24 юли, а реваншът е седмица по-късно.

Левски срещу АЕК, ако падне от Апоел

Очаквайте подробности!