Лудогорец се справи и със Спарта (Прага)

Разградчани постигнаха втора поредна победа на лагера си в Испания

Лудогорец постигна втора победа на лагера си в Коста Белена. Тимът на Стойчо Стоев победи лидера в чешкото първенство Спарта (Прага) с 1:0 с гол на Христо Златински от пряк свободен удар в 49-ата минута.

Целият двубой се изигра при изключително силен вятър, който попречи и на двата тима да покажат най-добрата си игра. В последната четвърт на двубоя заваля и силен дъжд, който направи играта на терена почти невъзможна.

Първата част на двубоя бе доста скучна, като единствената опасна ситуация пред двете врати бе сътворена от голмайстора Златински. В последната минута от първата част полузащитникът стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на чехите отрази удара му блестящо.

Второто полувреме започна страхотно за разградчани. На почивката Чех отстъпи мястото си под рамката на вратата на Швенгер, което се оказа от изключителна важност за изхода на двубоя.

Четири минути след подновяването на играта Златински изненада току-що влезлият Швенгер и от пряк свободен удар донесе победното попадение за Лудогорец. Малко преди края на първата част удар на полузащитника бе спасен от Чех, но Швенгер не бе на висотата на колегата си и допусна топката да влезе във вратата му.

В 70-ата минута след зле върната топка назад Ернандес остана очи в очи с Швенгер, но този път стража на Спарта реагира бързо, изпревари футболиста на Лудогорец и успя да изчисти.

До края на двубоя футболистите на чешкия тим не успяха да създадат опасно положение пред Чворович. Това бе втора поредна победа за тима на Стойчо Стоев от лагера им в Испания, след като в първата си проверка Лудогорец победи полския Корона (Киелце) с 3:0.

Лудогорец - Спарта (Прага) 1:0

49' 1:0 Христо Златински

Стартов състав на Лудогорец: 91. Чворович, 80. Кайсара, 27. Моци, 55. Терзиев, 25. Минев, 23. Златински, 18. Дяков (к), 93. Мисиджан, 7. Александров, 84. Марселиньо, 11. Кишада.

Резерви: 21. Стоянов, 30. Аргилашки, 77. Витиня, 4. Мантула, 20. Шоко, 14. Бургзорг, 8. Ешпинцо, 10. Ернандес, 19. Бакалов, 95. Луму, 9. Безяк, 17. Абало.

Стартов състав на Спарта (Прага): Чех, Кратку, Полом, Хибш, Ваха, Вачек, Прикрил, Беднар, Сикора, Юлиш.

Резерви: Швенгер, Карафиат, Кадерабек, Маречек, Хушбауер, Коста, Шчик.

Двубоят минута по минута:

90' Край на мача. Лудогорец постигна втора победа в контролите си в Испания, побеждавайки с 1:0 Спарта (Прага) с гол на Христо Златински от пряк свободен удар в 49-ата минута.

81' Маречек пробва удар отдалече, Чворович спаси.

77' Мишо Александров е заменен от Луму, а Минев - от Витиня.

77' Удар на Хубшбауер от пряк свободен удар, който минава над вратата на Чворович.

73' Шоко заменя Кайсара.

70' На мястото на Мисиджан се появява Дани Абало.

70' Влезлият преди малко Ернандес за малко да направи 2:0. След една лошо върната топка назад към Швенгер, вратарят на Спарта със сетни усилия успя да изчисти, изпреварвайки Ернандес за топката.

67' Силният вятът вече не е едиственото, което пречи на двата отбора, като започна и сериозно да вали.

65' Три смени в състава на Стойчо Стоев. Златински, Марселиньо и Кишата напускат, Ешпиньо, Ернандес и Безяк се появяват на терена.

60' Георги Терзиев получи контузия и се наложи да напусне терена принудително. Терзиев е заменен от Мантула.

52'  Далечен удар на Мисиджан, който излезе високо над вратата.

49' ГОООЛ за Лудогорец 1:0. Златински този път успя да надхитри Швенгер и с удар от пряк свободен удар прати топката в долния ляв ъгъл на чешкия тим.

46' Три прмени за Спарта на полувремето. Чех, Ваха и Беднар напускат. На техните места влизат Швенгер, Маречек и Шчик.

46' Начало на второто полувреме.

45' Край на първата част. Скучно първо полувреме между Лудогорец и Спарта (Прага). Най-опасното положение бе създадено от Христо Златински. Минута преди края на първата част полузащитникът стреля от пряк свободен удар, но Чех с една ръка изби.

45' Страхотен удар на Златински от пряк свободен удар, но и Чех се справи блестящо и с една ръка изби. Изпълнението бе оценено с аплодисменти от феновете.

44' Остро центриране в наказателното поле на Спарта, Чех излезе и боксира.

40' Силен удар на Юлиш, за щастие топката минава високо над вратата на Чворович.

35' Ново центриране отдясно на Марселиньо, отново без проблеми за Чех.

30' Половин час пълна скука във втората контрола на Лудогорец в Испания.

27' Хубав удар на Беднар извън наказателното поле, Чворович се справи подобаващо.

25' Беднар още е недоволен от острото влизане на Дяков и изрита една топка, която вече бе излязла в тъч. Съдията веднага се приближи до него, като последва устно предупреждение.

24' Дяков и Беднар се сдърпаха, съдията бързо се намеси и показа жълти картони и на двамата.

19' Бърза атака на Лудогорец по лявото крило. Последва центриране в наказателното поле, но отбраната на Спарта се справи.

17' Далчене пас в предни позиции на Чех, Терзиев спокойно с глава върна към Чворович.

12' След лекия първоначален натиск на чехите Лудогорец изравни играта.

11' Добър удар на Мисиджан от ъгъла на наказателното поле, Чех с без проблеми плонжира и спаси.

6' Първа опасност пред вратата на Лудогорец. След центриране отдясно, Чворович излезе и уветено улови.

5' Спокойно начало на мача. Двубоят се играе при сериозен вятър.