Мачовете на Берое с ХИК - за 1,2 милиона лева

Мачовете на Берое с ХИК - за 1,2 милиона лева

Трима на линия за двубоите с тима от Хелзинки

С елиминирането на Радник в първия квалификационен кръг за Лига Европа, Берое вече си заработи 800 хиляди лева (410 хиляди евро).

От тях 200 са за участието в дебютния кръг и 210 - за отстраняването на първия съперник. Заралии се надяват, че това няма да са последните приходи за клуба от евротурнирите.

Мачовете със следващия съперник ХИК Хелзинки ще са вече за 220 хиляди евро. Сметката показва, че ако зелено-белите отстранят и финландския гранд, ще приберат общо от УЕФА малко над 1,2 милиона лева. Повече от прилична сума за родните стандарти.

В същото време стана ясно, че за победа над ХИК Хелзинки премията за играчите, обявена от ръководството, вече ще е 2000 лева. Спрямо Радник тя е увеличена с 500 лева. Шефовете на клуба са заявили пред отбора, че за всеки следващ съперник завишението на бонуса ще е именно с по 500 лева.

Помощник-треньорът Ивайло Йорданов пък коментира неприятната случка между феновете вечерта преди мача с Радник в Баня Лука.

"Не може да се случват такива неща в 21-и век. Може да се е отразило на играчите. Цяла нощ треньорското ръководство не е спало, за да можем да излезем максимално концентрирани от първата до последната минута. Тази победа е за цяла България, защото представляваме нацията", сподели героят от САЩ 94, цитиран от "Тема спорт".

"За съжаление аз бях на мястото, когато всичко се случи през нощта. Нашите привърженици не са провокирали с нищо тези на Борац или Радник, аз не мога да знам какви са. Те бяха максимално агресивни спрямо тях", добави Йорданов.

Очаква се УЕФА да наложи наказание на босненците за лоша организация.

Старши треньорът на Берое Александър Димитров пък ще може да подсили тима си с трима различни играчи от тези, с които разполагаше в двубоите с Радник.

Последните нови попълнения - японецът Като и нападателят Радослав Кирилов, вече са уредени с нужните документи и ще може да бъдат картотекирани в УЕФА. Проблемите с жълтите им карти вече са разрешени.

Готов за игра се очаква да е и десният бек Атанас Зехиров. Той пропусна срещите с Радник заради контузия. Почти сигурно обаче поне за първия двубой с ХИК Хелзинки на 14 юли в Стара Загора бранителят ще остане на пейката.

Зехиров не е тренирал със съотборниците си цялата седмица и е изостанал с подготовката. Димитров и екипът няма да форсират излишно включването му в игра.

Тодор Янчев вика 18-годишен от Локо Пд при младежите

Селекционерът на младежкия национален тим Тодор Янчев се готви да включи футболист на Локомотив Пловдив в състава за евроквалификациите в края на март.

Левски пуска билетите за гостуването на ЦСКА 1948

От Левски обявиха, че днес по обяд ще бъдат пуснати в продажба билетите за гостуването на ЦСКА 1948, което е в неделя от 16:45 часа на стадиона в Бистрица.

Черно море ще пази успешна серия срещу Ботев Враца

Черно море се намира в страхотна серия срещу Ботев Враца в елита преди мача между двата отбора в петък на стадион „Тича“.

Лудогорец спечели добри пари от Лига Европа

Лудогорец излезе от основната фаза на Лига Европа по драматичен начин, като завърши на 22-о място от всички 36 участници.

Бивш играч на ЦСКА хвали Христо Янев

Бившият футболист на ЦСКА Недялко Младенов коментира представянето на отбора след подновяването на сезона у нас.

Левски отдаде почит на Апостола на свободата

ПФК Левски отбеляза 153 години от гибелта на Васил Левски с послание в официалната си страница.