Мъри и Гьозтепе затрудниха Галатасарай, но загубиха след спорно съдийство (ВИДЕО)

Мъри и Гьозтепе затрудниха Галатасарай, но загубиха след спорно съдийство (ВИДЕО)

Отборът на българина отстъпи визитата си с 1:2

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе загуби с 1:2 гостуването си на Галатасарай на "Рамс Парк" от 18-ия кръг на турската Суперлига. Двубоят бе белязан от някои спорни отсъждания на съдиите и много добра игра от момчетата на българския специалист.

С успеха „Джим-Бом“ събра 47 точки на първото място във временното класиране, докато „Гьоз-Гьоз“ е пети с 28, на две зад Еюпспор, който е и с мач повече.

Първото добро положение в мача бе на сметката на Гьозтепе и дойде в четвъртата минута, когато Елитон получи центриране от корнер и засече с глава, но не успя да нанесе плътен удар от близка дистанция.

В деветата минута Галатасарай получи спорна дузпа, след като Джалма и Каан Айхан сблъскаха главите си при единоборство във въздуха. Зад топката застана голямата звезда на тима Виктор Осимен, който се разписа за 1:0.

В 26-ата минута Гьозтепе стигна до изравнително попадение. Антони Денис пусна страхотно извеждащо подаване към Ромуло Кардосо, който надбяга Давинсон Санчес и с хубав удар в близкия горен десен ъгъл преодоля Фернандо Муслера за 1:1.

В 43-ата минута тимът на Стоилов бе близо до обрат, след като Исмаил Якобс опита да изчисти дълъг пас към Курю Мацуки, но насочи топката опасно близо до собствената си врата, като в крайна сметка излезе в корнер.

В 61-вата минута Галатасарай стигна до второ попадение. Дрийс Мертенс намери Юнус Акгун в наказателното поле, а той с удар в далечния ъгъл покачи на 2:1. В 80-ата минута попадение за „Джим Бом“ не бе признато след удар на Лукас Торейра, рикоширал в Осимен, който бе в засада.

Малко по-късно Гьозтепе имаше претенции за дузпа, след като Жуан центрира, а топката срещна ръката на Торейра, но съдията на терен и ВАР решиха, че няма да посочат бялата точка. В добавеното време Матеуш Лис спаси опасен удар на Мичи Батшуаи.

Гьозтепе усилено търсеше изравнително попадение в последния четвърт час от мача, но Галатасарай успя да удържи натиска на измирския тим и така Станимир Стоилов и компания си тръгнаха с празни ръце от Истанбул.

Димитър Илиев: Не виждам как мога да съм полезен на Локомотив Пловдив

Димитър Илиев говори емоционално, след като обяви края на футболната си кариера и даде интервю в ефира на Дарик радио.

Смениха съдиите за реванша на Левски срещу Борац

УЕФА смени съдийската бригада за реванша между Левски и Борац Баня Лука от първия предварителен кръг на Шампионската лига

Ботев Пловдив подписа с Велиян Видолов

Ботев Пловдив подписа договор с Велиян Видолов, съобщиха от клуба

Официално! Тотнъм представи португалски национал

Английският футболен клуб Тотнъм официално обяви трансфера на полузащитника Матеуш Фернандеш, който пристига от изпадналия Уест Хям Юнайтед.

Легенда на Левски: Задължително трябва да прескочим Борац

Легендата на Левски Михаил Вълчев коментира пред „Мач Телеграф“ свършеното до момента от „сините“ в лятната подготовка.

Феновете на Спартак Варна са изправени срещу историята

Привържениците гонят рекорд