Мариян Огнянов нокаутира Витоша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините натискаха в последните минути, но така и не стигнаха до попадение (СТАТИСТИКА+КЛАСИРАНЕ)

Черно море победи Витоша (Бистрица) с 2:1 като гост в първа среща от 14-ия кръг на Първа лига.

Мариян Огнянов откри резултата в 34-ата минута след удар с глава, а домакините успяха да изравнят в края на полувремето след центриране на Даниел Пеев, завършило в мрежата на Черно море.

Варненци стигнаха до победата с попадение на Мариян Огнянов, разписал се в 56-ата минута след центриране от фланга и удар от около 11 метра.

Първата интересна ситуация в срещата дойде още в 6-ата минута, когато домакините направиха добра атака. Даниел Пеев намери в наказателното поле Стефан Христов, който с глава свали към Амзин, но атакуващият халф стреля твърде слабо, за да затрудни Емил Михайлов.

В 33-ата минута гостите от Варна стигнаха до първия гол в сблъсъка. "Моряците" сътвориха красива атака отляво. Амаду Сукуна пусна кълбото към Георги Илиев, който майсторски центрира към Мариян Огнянов. Той с глава разстреля младия страж на "тигрите".

В 41-ата минута резервата Антон Огнянов пробва късмета си от пряк свободен удар, но Християн Василев се справи. Секунди преди края на първата част Даниел Пеев центрира в наказателното поле от над 35 метра, кълбото мина над всички, топката тупна и се озова в мрежата на Емил Михайлов, който не прецени добре ситуацията.

Второто полувреме започна в добро темпо. Двата тима се впуснаха в атаки, но до чисто голово положение не се стигна през първите десет минути. В 55-ата минута "моряците" отново поведоха в резултата. Атанас Зехиров проби мощно отдясно и центрира в наказателното поле. Сукуна пропусна топката, а на точното място бе отново Огнянов, който с лекота вкара втори гол в мрежата на Витоша.

Секунди по-късно Александър Цветков можеше да вкара трето попадение, но Василев се намеси на ниво. В 64-ата минута Стефан Христов получи шанс да изравни, но нападателят на домакините стреля право в тялото на Емил Михайлов.

В 84-ата минута един от най-активните за домакините Китан Василев центрира отляво към Четин Садула, но Орлин Старокин показа класа, избивайки кълбото пред крака на нападателя на "тигрите". Три минути по-късно Василев пропусна златен шанс да изравни резултата. Юношата на Славия удобна топка от Даниел Пеев, крилото стреля силно, но право в тялото на Михайлов.

СЪСТАВИТЕ:

ВИТОША: 97. Християн Василев, 6. Румен Гьонов, 5. Венцислав Бонев, 10. Георги Амзин, 16. Димитър Панталеев, 15. Радко Мутафчийски, 18. Петко Цанков, 24. Николай Христозов, 77. Даниел Пеев, 80. Китан Василев, 99. Стефан Христов

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Емил Михайлов, 6. Александър Цветков, 15. Александър Александров, 17. Мартин Костадинов, 19. Илия Миланов, 73. Ондрей Сукуп, 66. Орлин Старокин, 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Илиев, 22. Мариян Огнянов, 11. Амаду Сукуна