На 1 юни една легенда каза официално „край“. Стрелец №1 у нас за всички времена Мартин Камбуров направи запомнящ се бенефис на „Лаута“, събирайки куп величия. В края на годината „Тема Спорт“ го потърси за интервю – равносметка за отминаващата 2025-а и футбола у нас.
Г-н Камбуров, липсва ли ви футболът половин година след бенефиса на „Лаута“?
– В момента се занимавам с други неща извън футбола. Аз играх дълго време, така че все още не ми е залипсвал (смее се). Иначе не спирам да гледам мачовете от Първа лига. Следя го, интересувам се, но за момента дотам.
Имате ли амбиции да работите във футболните среди?
– Да, но не на всяка цена. Ако един ден се върна, ще бъде по моя начин. Както трябва да функционира един професионален клуб и аз да съм част от неговата структура. За жалост в А група много малко клубове работят професионално.
В тази връзка, как видяхте битките по родните терени през есента и по-конкретно оценката ви за представянето на Локо Пловдив?
– Левски закономерно зимува на първо място. Бяха най-постоянният отбор през есента. Да, допуснаха загуба в дербито с ЦСКА, но заслужено са на върха. Що се касае до Локо Пловдив, аз съм много изненадан. Постигнаха много добри резултати. И това на фона на условията, финансирането, терените и въобще на всичко в клуба. Сега ги чака и дерби с Ботев Пловдив на четвъртфиналите за купата, което се надявам, че този път ще се изиграе. Моята оценка за момчетата е 6 плюс. Хората, които са в Пловдив, и в частност следят по-близо Локомотив, са запознати за какво говоря. Момчетата дават не 100, а 120 процента и резултатите са много над стандартите на клуба в момента като управление.
Каква е оценката ви за градския съперник Ботев и най-вече мнението ви за назначението на Димитър Димитров-Херо?
– Ботев имат доста по-голям бюджет от Локомотив. Могат да си позволяват по-скъпи чужденци и по-скъп треньор. Доколкото чувам, тази година са я отписали и ще се борят за средата на класирането. Разбира се, в играта са и за купата. Вече догодина, ако направят и нужната селекция, която да вдигне нивото на отбора, могат да търсят и по-високо класиране. За Ботев не следя много нещата, интересува ме повече Локомотив.
Въпреки доброто представяне през пролетта на Локомотив Пловдив, букмейкърът 8888.bg счита шансовете на "смърфовете" за титлата за илюзорни. Възможността това да се случи е 1.4%. Фаворит е Левски с шанс за триумф от 50%. След "сините" се нарежда Лудогорец с 47.6%.




















