Майсторски гол на Кешеру стигна на Лудогорец само за точка срещу Черно море (ВИДЕО)

Курьор вкара в 33-ата секунда на втората част, а румънският голмайстор изравни за 1:1 в Разград, шанс за Левски и Литекс

Шампионът Лудогорец не успя да победи носителя на Купата на България Черно море за 1:1 в Разград в 11-ия кръг на А група. Курьор откри в 33-ата секунда на втората част, но Лудогорец бързо изравни след майсторски гол на Клаудиу Кешеру в 55-ата минута, а до края „орлите” не превърнаха превеса си в гол.

Лудогорец е временно едноличен лидер с 20 точки, но в неделя Литекс, който е с 19, ще има шанс да излезе сам на първо място при победа у дома срещу третия Левски, който има 18 и също гледа към върха. Черно море е шести с 15 точки.

Първата част тази вечер на „Лудогорец Арена” бе равностойна, а носителят на Купата на България играеше спокойно и със самочувствие.

Добрият старт на „моряците” им донесе ѝ първата възможност за откриване на резултата, но Курьор на първа греда не успя да прати зад хвърлилия се в краката му Милан Борян след добро ниско центриране на Бурабия отляво. Марселиньо и Живко Петков заслужиха бързи жълти картони, а Кешеру пусна твърде лек пас за Кафу след подхлъзване на Стенио, което доведе до опасност.

Кулибали направи фаул срещу Марселиньо, Кашеру изпълни отлично свободния удар с фалц и сила над стената, но топката срещна дясната греда, после се отби в гърба на Китанов и за негов късмет се върна към терена.

Три поредни центрирания пред вратата на домакините донесоха смут и при третото Курьор остана сам на втора греда, но стреля лошо в аут. Преди топката да стигне до него Моци задържа с ръце Живко Петков, но това не бе санкционирано от съдиите.

Кашеру веднага стреля ниско към близкия ъгъл в аут след пас на Кафу, а после Марселиньо намери свободния Кафу вдясно, но той не си спря добре и Венков на шпагат успя да отклони кълбото покрай гредата в корнер.

В заключителните секунди на първата част лошо избиване позволи на Симеон Райков да стреля към вратата, но Натанаел изби в корнер на няколко метра пред голлинията.

Ераносян направи двойна смяна на почивката и пусна Мисиджан и Анисе на местата на Александър Василев и Джонатан Кафу.

Втората част обаче започна с шокиращ гол на Черно море в 33-ата секунда след подновяването на играта. От собствената половина на терена Бурабия хвърли пас зад неориентирания Натанаел, Курьор изскочи сам срещу Борян и копна над него за 1:0. Моци със шпагат се опита да попречи на топката да мине зад голлинията, но само скъса мрежата на собствената врата, което леко забави подновяването на играта.

В минутите след гола Лудогорец бе колеблив и направи куп грешки, но напук на разклатеното самочувствие успя да изравни. Натанаел центрира отдясно, Кешеру с гръб към вратата и Кулибали на гърба си успя с първото докосване да овладее, обърна се и с второто от воле прониза Китанов по диагонала за 1:1 в 55-ата минута. Това бе пето попадение на румънеца през сезона, което го качи на върха в голмайсторската листа.

След изравнителния гол шампионите натиснаха, но Кешеру с глава стреля право в Китанов, а пред другата врата Борян боксира тупалка на Райков от малък ъгъл. Кешеру и Живко Петков искаха дузпи, но не ги получиха.

Анисе беше на сантиметри от гола, но с глава на първа греда насочи много близо покрай далечната греда след корнер.

6 минути преди края Китанов извади добре насочен изстрел с глава на Кешеру под гредата и спаси точката за Черно море.

В последната минута Бижев се измъкна зад Терзиев и тръгна сам срещу вратаря, но бранителят остана с него и къде чисто, къде с ръце успя да го пребори и да избие в корнер.