Министър Красен Кралев закри Juventus Junior Camp (СНИМКИ)

Министър Красен Кралев закри Juventus Junior Camp (СНИМКИ)

От 2017 г. италианският гранд открива постоянна академия в България

 Министърът на младежта и спорта Красен Кралев присъства на официалното закриване на първия лицензиран тренировъчен лагер на най-известния и успешен италиански футболен клуб Ювентус в България – Juventus Junior Camp.

Организатор на лагера, който се проведе в София между 5 и 9 септември, е Детска футболна академия „Комета“. В лагера се включиха 86 деца, които бяха тренирани от треньори на известния италиански клуб. Трима от тях получиха шанса да тренират за една седмица в школата на Ювентус в Торино.

„Благодаря на организаторите от Детска футболна академия „Комета“ и на треньорския щаб на Ювентус за организирането на този детски лагер, който създава страхотни емоции в децата. Те се докоснаха до магията на италианския гранд. Благодаря и на родителите на всички тези деца, защото ги насърчават да спортуват“, каза министър Кралев. Той изгледа демонстрация на уменията на малките футболисти на възраст от 5 до 16 години и се включи във връчването на сертификати на всички им, заедно с италианските треньори. От екипа на Ювентус се ангажираха през следващата година да открият футболна академия в България.

 „Без детски школи няма как да очакваме добър професионален футбол. Нашият екип в министерството протегна ръка на детско-юношеския футбол – освен финансирането на програмата за развитие на детския футбол, която е създадена преди 8 години, миналата година отпуснахме средства за изграждането на терени, на които се проведе европейското първенство за юноши U17, а през тази година за първи път стартирахме съвместна програма с БФС за развитие на детско-юношеския футбол“, добави Красен Кралев. По думите на министъра предстои да бъде направен анализ на осъществената от БФС програма и през следващата година да се отстранят пропуските и да се увеличи обхвата й.

Програмата за развитие на детско-юношеския футбол на БФС се финансира от ММС с 1 млн. лв. През тази година в нея бяха включени по 3 възрастови групи на 12-те най-добре представящи се детско-юношески футболни школи. С отборите бяха проведени 12 дневни тренировъчни лагери в Банско, Трявна и Сливен. На състезателите беше осигурена екипировка и им бяха направени и физически тестове.

Янчев: Имаме уникални играчи! Истински ме зарадва българския дух в този мач

Селекционерът на младежите остана доволен от обрата срещу Чехия

ИМА НАДЕЖДА! Младежите удариха Чехия с 2:1! (ВИДЕО)

Великолепен мач на малките "лъвове"

Защитникът на ЦСКА Сейни Санянг с 90 минути при разгром на Гамбия (ВИДЕО)

Неговата родина размаза със 7:0 Сейшелите

НА ЖИВО: Испания - България (СЪСТАВИ)

"Националите" ни ще пробват да забравят кошмара срещу Турция, следете тук

Левски вече се готви за битката с Черно море

“Сините” проведоха открита тренировка

Васил Минев ще свири дербито между Черно море и Левски

Съдийската комисия към БФС обяви съдийските назначения за 12-ия кръг на Efbet Лига

ЦСКА даде начало на подготовката за Добруджа

“Червените” гостуват в Добрич при подновяването на първенството

Добър пример: Шампионът по водна топка Черно море - Тича помогна на Спартак (Вн)

Ръководството дари сумата от 1000 лева за спасението на "соколите"

Проблем пред треньора на Спартак Варна

Треньорът на Спартак Варна Гьоко Хаджиевски няма да може да разчита на капитана Деян Лозев за следващите пет мача