"Неделев Шоу" в Коматево осигури първа победа на Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Неделев Шоу" в Коматево осигури първа победа на Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Националът с хеттрик за обрат над Дунав, "жълто-черните" изпуснаха разгром

Капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев наниза хеттрик, а "канарчетата" надделяха с 3:1 над Дунав в мач от втори кръг на efbet Лига.

 

Гостите от Русе поведоха в резултата с попадение на Динков, но с трите гола на национала пловдивчани стигнаха до обрат и успех.

 

 

Футболистите на Людмил Киров изненадаха "канарчетата" с гол на Динков в 22-ата минута. Бранителят се извиси в наказателното поле след центриране от ъглов удар, като засече топката с рамо и я вкара във вратата на Георги Аргилашки.

 

В 36-ата минута Неделев изравни. Аргилашки прати топката в предни позиции, където защитник на Дунав увисна. Тейлон се озова зад гърба на защитата на русенци, след което видя свободния Неделев, който стреля от движение и прати кълбото в горната греда и после в мрежата.

 

В 62-ата минута Неделев направи пълен обрата за "канарчетата". Огромна заслуга за гола има Тейлон Кореа, който се възползва от неразчетените действия на Стефан Христов в наказателното поле. Бразилецът отне топката на аутлинията и подаде успоредно към Неделев, който засече - 2:1 за Ботев. 

 

 

В 86-ата минута Неделев оформи своя хеттрик. Полузащитникът стреля в долния ляв ъгъл на вратата, а топката се оплете в мрежата. 

 

До края Ботев можеше да вкара още поне един гол, но невероятни пропуски направиха Крис Добрев и Антонио Вутов. 

  
 
Стартови състави: 
 
 
БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Марко Перван, Тейлон Кореа 
 
 
ДУНАВ: Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин, Михаил Милчев, Диян Димов, Иван Селеменев, Александър Исаевски, Самир Аясс, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов
 
 
Ботев (Пловдив) благодари на най-малките си фенове

От Ботев (Пловдив) обявиха огромен интерес към кампанията "От дете на дете", след като множество малки привърженици на "канарчетата" дариха своите играчки като подарък за деца от домове в пловдивския регион.

Играчите на Лудогорец със страхотна инициатива

Футболистите на Лудогорец подеха впечатляваща благотворителна инициатива. Те са събрали лични средства, с които са подкрепили деца, лишени от родителска грижа, както и възрастни хора.

Португалски мениджър ще продава Марин Петков

Сираков иска 1,2 млн. евро

Футболен турнир събра над 23 000 лв за болно дете

По време на турнира се проведе търг, на който бяха продадени артикули на Христо Стоичков, Мартин Петров, Спас Делев, Боряна Калейн и Ивет Горанова

Христо Янев: Сега съм по-сигурен от всякога, че добрите мигове са пред нас

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев се обърна с послание към привържениците на „червените“ в навечерието на коледните и новогодишните празници.

Нападател отказа оферти, за да се докаже пред Илиан Илиев

Нападателят на Черно море Густаво Франса отказа оферти от два клуба в португалската втора дивизия.