Недялков: Враждата между нас и ЦСКА поражда агресия

Недялков: Враждата между нас и ЦСКА поражда агресия

Капитанът на "орлите" бе много щастлив след спечелената титла

Капитанът на Лудогорец Антон Недялков коментира победата с 3:1 срещу ЦСКА и 13-ата поредна титла на „орлите“. Крайният бранител посочи с какво разградчани превъзхождат останалите отбори в България. По думите му мачовете между Лудогорец и ЦСКА винаги са зрелищни, но враждата им понякога поражда агресия.

„Ние сме един колектив, всеки играе, тича и се бори за другия. Най-добрите футболисти сме в България, с най-добрите качества и това се показва“, каза Недялков.

„Исках да покажа, че такива неща се случват във футбола. Съдбата го връща. Трябва да си усърден и да не се отказваш от най-малката грешка. Трябва да продължаваш да работиш и съдбата ще ти го върне“, продължи той.

„Моята позиция не е такава, която трябва да се бележи, ами да предпазвам, да не се стига до вратата и да помагам на отбора да вкарва. Понякога пробвам (да стрелям) и се случва“.

„Винаги, когато играем с ЦСКА, стават зрелищни мачове. Винаги има много голове и добра игра. Има заряд и мотивация. Трудно е да се адаптираш към тези двубои, но аз благодаря, че днес изиграхме добър двубой и се поздравихме с победата“.

„Враждата между ЦСКА и Лудогорец поражда агресивната игра. Най-малките нарушения, които се дадат или не се дадат, изнервят мача. Не смятам, че за това има място във футбола. Няма място за агресия, а за хубава игра“.

„Организацията, колективът в Лудогорец, самите футболисти. Всичко това подпомага отборът да е на много по-високо ниво от другите отбори в България. Сами сме си виновни, когато не побеждаваме. Ако има по-добра конкуренция, на Лудогорец ще е по-трудно. Пожелавам на конкурентите ни да се развиват, за да се развива българският футбол“, сподели Антон Недялков.

„Пожелавам си да изкараме хубава вечер, да се почерпим и от утре започваме да мислим за Ботев. Трябва да сме концентрирани, да изиграем добър мач и да направим дубъл. Надявам се да подходим професионално и да не подценим двубоя“, каза още бранителят, който вкара фамозен гол в мрежата на Густаво Бусато.

Урибе: Извинявам се на феновете

Треньорът говори след 0:6 от Ботев

Керкез: Искам последният ми мач да е баражът за Европа

Не очаквах победа с такъв резултат, обяви наставникът

Ивелин Попов каза какво се случва в Ботев (Пловдив)

Бъдещето на капитана остава неясно

НА ЖИВО: Арда - Левски 0:3

Домакините гонят място в топ 3

Боримиров, Благой Георгиев и Зоран Балдовалиев на бенефиса на Камбуров

Благой Георгиев, Даниел Боримиров и Зоран Балдовалиев са поредните трима участници, които ще бъдат част от бенефиса на Мартин Камбуров, съобщиха организаторите.

Загорчич определи групата на Славия, Петков е в нея

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич определи групата за гостуването на Крумовград.

ЦСКА пусна билетите за Берое

ЦСКА пусна в продажба билетите за мача срещу Берое Стара Загора от 35-ия кръг Първа лига. Двубоят е на 17 май (събота) от 17:30 ч. на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

Иван Стоянов: Загубихме от наши грешки, бяхме по-добри

Наставникът на ЦСКА 1948 Иван Стоянов даде своето мнение след края на двубоя срещу Локомотив София от плейофната фаза на efbet Лига, загубен от "червените" с 1:2.

Ратко Достанич: Футболистите ми са герои

Ратко Достанич бе много доволен от отбора си и победата над ЦСКА 1948, като с третия пореден домакински успех "железничарите" почти си осигуриха участие в елитната група и през следващия сезон.