Новият треньор на Лудогорец поиска да му купят нападател

Новият треньор на Лудогорец поиска да му купят нападател

Договорът на Кешеру изтича през юни 2020-а и няма индикации да бъде подновен

Привличането на централен нападател е цел №1 в зимната селекция на Лудогорец. За такъв играч настоява новият старши треньор на разградчани Павел Върба. Той е преценил детайлно ситуацията и е стигнал до извода, че засилването на конкуренцията на този пост е най-належащо. В момента "зелените" разполагат само с двама централни нападатели - Клаудиу Кешерю и Якуб Шверчок.

 
Договорът на румънеца изтича през юни 2020-а и засега няма индикации той да бъде подновяван. Очаква се в най-скоро време преговорите да стартират. Но дори и те да са с положителен край, новият контракт ще е най-много за един сезон предвид факта, че Кешерю е вече на 33 години. Той изпраща една от най-силните си години. През есента изигра общо 27 мача за Лудогорец във всички надпревари, като вкара 15 гола. Отделно за румънския национален отбор в 8 срещи се разписа 6 пъти. Нормално, на база показаното, е нападателят да иска запазване на условията по договора му или по-добри. Нещо, с което според запознати, засега в Разград не са особено съгласни. 
 
Положението с другия нападател Якуб Шверчок също не е цветущо, като там най-вече водещ е игровият фактор. Полякът не е особено убедителен през тази кампания, като от него се очакваше много повече с напредване на времето и адаптирането му към клуба. 27-годишният таран е предимно резерва, като в някои от мачовете не попадаше и в групата. Изигра общо 24 двубоя във всички надпревари и вкара 10 гола. 4 от попаденията му бяха в евротурнирите срещу скромните Валур и ТНС. В първенството за 15 срещи се разписа само 4 пъти. Затова и Върба е искал да се застрахова за в бъдеще с привличането на нов централен нападател, който да засили конкуренцията и да бъде алтернатива за бъдещето. 
 
Именно за това ще настоява той пред ръководството като приоритет в зимната селекция. Другият пост е на крайния защитник - ляв или десен бек. В началото на януари трябва да стане ясна и съдбата на други двама от опитните в състава, които са с изтичащи договори през лятото - Марселиньо и Светослав Дяков.
Нова контузия за Алаба

Защитникът е аут за един месец

Интер се отказа от Расмус Хойлунд

Интер вероятно ще се откаже от Расмус Хьойлунд от Манчестър Юнайтед

Янтра се подсили с централен защитник

Тихомир Димитров подсили "ковачите"

Босненски вратар почна проби в Локо Пд

Петър Зовко ще се бори за договор със "смърфовете"

Филипов: Оттук поемам цялата отговорност за развитието на Ботев Пловдив

Кандидатът за нов собственик на Ботев Пловдив – Илиян Филипов, обяви, че акциите на „жълто-черните“ вече са прехвърлени

РАЗВРЪЗКА: Зингаревич предаде акциите на Сдружението, Филипов поема клуба

Ботев Пловдив ще има нов основен спонсор в лицето на Илиян Филипов

Официално: Локо Пд се раздели с двама

Мартин Петков и Мартин Хайдаров вече не са част от "смърфовете"

От ЦСКА: Усърдната работа продължава (ВИДЕО)

Вижте какво се случва на лагера на ЦСКА

Още двама напуснаха Локо Пловдив

Локомотив Пловдив се раздели с още двама футболисти