Официално: Ботев (Враца) с жалба срещу съдийството на мача със Септември

Официално: Ботев (Враца) с жалба срещу съдийството на мача със Септември

Заради неотсъдена дузпа при равенството 2:2

От Ботев (Враца) обявиха, че ще внесат официална жалба срещу реферите за неотсъдена дузпа в тяхна полза по време на мача със Септември (София), завършил 2:2.

Врачани показаха ситуация, в която Никола Величковски от Септември завържа техен футболист в наказателното поле, при която дузпа не е отсъдена.

Ето пълният текст на съобщението от Ботев (Враца):

„Ботев Враца ще внесе официална жалба до Български Футболен Съюз за пореден сериозен съдийски пропуск по време на мача днес (08.02.2025г.) срещу Септември. В конкретната ситуация, която ясно се вижда на снимката, играчът с номер 23 на Септември – Никола Величковски, задържа наш футболист с две ръце в наказателното поле и възпрепятства играта му.

Главният съдия Васил Минев не отсъди наказателен удар, което повлия на крайния резултат на мача. Смятаме, че такива решения не трябва да бъдат пренебрегвани, и ще търсим своите права по официален ред. Освен тази ситуация има още няколко, които ще бъдат описани в жалбата.

Миналия сезон, заради поредица от съдийски грешки, бяхме на път да отпаднем от Първа лига. Всеки съдийски пропуск се отразява на точките и крайното класиране, което прави тези решения още по-значими.

Не искаме съдиите да са фактор и да определят крайния резултат от мача, а просто да осигурят равноправна и честна игра. Отборите трябва сами да решават крайния резултат на терена!“

Арсенал потвърди строги санкции за 17 от феновете си

Всеки един е отстранен от мачовете на лондончани за период между 1 и 3 години

Киряков: Момчетата се постараха, спокойно можехме да постигнем и равенство

Треньорът на Етър не бе доволен след загубата от Янтра

Спартак (Варна) е в кошмарна серия срещу Локомотив (София)

Преди петъчния сблъсък между двата отбора на стадиона в кв. „Надежда“

Янтра записа първа победа в първенството, надделя над Етър на "Ивайло"

Габровци спечелиха местното дерби

Десподов призова за подкрепа към националите

Бъдете 12-ият играч, каза капитанът на “лъвовете”

Ясен е съдията на мача Миньор – Етър

Вижте съдийските назначения за срещите от 5 кръг

Глобиха Ботев (Пловдив) с почти 6 бона, санкционираха и Веласкес

Вижте всички решения на Дисциплинарната комисия на БФС

БФС отпусна още 400 билета за България - Испания

Интересът към мача е огромен

Клуб от Лос Анджелис иска Марин Петков от Левски

„Сините“ са определили цена от $1 млн. за таланта си, но са получили оферта за наем