Опитни шведски треньори влязоха в щаба на Пер-Матиас Хьогмо

Опитни шведски треньори влязоха в щаба на Пер-Матиас Хьогмо

Вижте имената им

Двама опитни шведски треньори влязоха в щаба на новия наставник на Лудогорец Пер-Матиас Хьогмо. Става въпрос за Микаел Старе и Кристофер Аугустсон. Първият има дълъг стаж като старши треньор. През последните 18 години е водил 12 различни отбора на Скандинавския полуостров, в Европа и Азия, сред които АИК (Солна), гръцкия Паниониос, ИФК Гьотеборг, китайския Далиен и Хекен. До миналата седмица Старе бе старши треньор на елитния норвежки Стабек. Микаел Старе ще бъде първи помощник на Хьогмо.

Кристофер Аугустсон също има забележително CV. Между 2023 и 2025 г. той работи в Мялби, с който наскоро стана шампион на Швеция. В периода 2017 – 2023 г. Аугустсон е старши треньор на различни юношески формации на Швеция, а преди това е част от друг местен гранд – Юргорден.

В близките дни към щаба на Хьогмо се очаква да се присъедини още един опитен кондиционен специалист, с когото в момента се водят преговори.

В следващия си мач Лудогорец ще се изправи срещу Селта в Лига Европа. Букмейкърът Palms Bet счита "орлите" за аутсайдер в мача, като шансовете им за победа са едва 20%. Тези на испанския клуб 58.8%, докато възможността за равенство е 28.6%. 

ЦСКА пусна в продажба билетите за мача с Лудогорец

Билетите за домакинския двубой на ЦСКА срещу Лудогорец от втория кръг на плейофите в Първа лига вече са в продажба.

Спартак Вн ще работи с клубове от Серия А

Спартак Варна ще работи с клубове от Серия А по трансферната политика и работата в школата. Това обяви председателят на УС на соколите Алекс Илиев.

Арда изпуска нигериец

Арда почти сигурно ще се раздели с един от чуждестранните си футболисти през лятото, съобщава „Тема Спорт“.

Лапоухов държи efbet Лига в Топ 100 на света

Вратарят на ЦСКА Фьодор Лапоухов е светъл лъч, който Първа лига не бива да губи.

Левски спори за защитник

Италианският спортен журналист Руди Галети съобщава, че Левски проявява интерес към централния защитник на новия носител на Купата на Гърция ОФИ Крит – Крешимир Кризманич.

Спартак Варна задържа вратар

Спартак Варна по всяка вероятност ще задържи и за следващия сезон Педро Рибейро.