Оставиха без последствия юношите на Левски и ЦСКА, вадят 4-те момчета от Видима за симулативна игра

Оставиха без последствия юношите на Левски и ЦСКА, вадят 4-те момчета от Видима за симулативна игра

В 3-дневен срок да се уведомява Комисията за етика и феърплей при сигнали, решиха в БФС

Обръщаме внимание на ръководствата на всички клубове - професионални, юношески и аматьорски - при получаване на сигнали, в 3-дневен срок да уведомяват комисията, особено що се отнася до юношеските мачове. Това каза шефът на Комисията за етика и феърплей към БФС ген. Васил Василев след заседанието й в сградата на централата на ул. „Иван Асен II” 26, предаде репортер на Novsport.com. Там бяха призовани да дават обяснения шефовете на ДЮШ на Левски и ЦСКА – Ясен Петров и Спас Джевизов – както и треньорът на юношеския тим на Видима-Раковски в Елитната група Мартин Дойчев.
 
Ген. Василев обяви, че неговата комисия ще предложи на дисциплинарната да извади 4 футболиста от юношеския състав на Видима за "определен срок от време". Както е известно Мартин Дойчев направи скандални разкрития, че е изгонил въпросните момчета от своя отбор миналата година за черно тото.
 
Шефът на Комисията за етика и феърплей каза: „Отново беше извършена проверка. Разговаряхме с г-н Дойчев, с изпълнителния директор на Видима. На базата на докладна записка от длъжностно лице, на базата на взето решение от УС на Видима комисията предлага на Дисциплинарната комисия изваждането на четирима футболисти за определен срок от време от юношеския състав от Видима-Раковски. Остава Дисциплинарната комисия да се произнесе.”
 
„Мартин Дойчев потвърди всичко”, добави той.  
 
Изглежда обаче, че има разминавания в първоначалните изявления на Дойчев относно закъснението на линейката за манипулирания мач между Видима и Любимец. В началото на седмицата треньорът каза, че мачът не е започнал веднага, въпреки че е имало лекар. Днес обаче явно е обяснил друго. Ген. Василев заяви: „Не знам какво е казвал. В началото не е имало присъствие на линейка. Съгласно правилника, без лекар мач не може да стане. Човекът правилно не е позволил да започне мачът без лекар.”
 
Мерки срещу юношите на Левски и ЦСКА няма да се взимат, стана ясно още. Ген. Василев разкри какви обяснения са дали Ясен Петров и Спас Джевизов относно съмнителните резултати на своите юноши в мачовете срещу Черноморец (0:6) и Ботев Вр (2:4).
 

„Бяхме сигнализирани за някакви съмнения в играта на юношите между отборите на Черноморец – Левски 6:0 и ЦСКА – Ботев Вр 2:4. След което ние отидохме и направихме проверка на място, разпитахме почти всички длъжностни лица, които са били – съдии, делегати. Днес извикахме директорите на ДЮШ на Левски и на ЦСКА. В докладите на длъжностните лица не фигурират никакви съмнения, че има опити за симулативна игра. Те също заявиха, че на този етап техническите възможности са такива, те играят на приливи и отливи. Ясен каза, че губят навън.”   

Томова се изкачи с шест места в световната ранглиста

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се изкачи с шест места в световната ранглиста сингъл на Женската тенис асоциация (УТА) след края на Откритото първенство на Великобритания.

Цветомир Найденов обяви още един трансфер

ЦСКА 1948 продължава да работи на трансферния пазар през това лято.

Ботев Враца обяви трансфера на нападател

От Ботев Враца обявиха привличането на нападателя Аймен Суда, който вече има сериозен опит по българските терени. 

Разцепление в Ботев заради Керкез

Феновете на Ботев Пловдив водят сериозен спор как да бъде посрещнат треньорът Душан Керкез на мача с ЦСКА в събота

ЦСКА си хареса ляв бек от кипърското първенство

ЦСКА проявява интерес към левия бек на Арис Лимасол – бразилеца Кажу, съобщава профил в платформата Х, специализиран в кипърския футбол.

Агентът на Бусато и Кордоба се срещна с Нога

Агентът на двама от чуждестранните футболисти на ЦСКА е провел среща със спортния директор Пауло Нога.

Левски вдига тавана на заплатите

"Сините" искат да угодят на Хулио Веласкес.

Цунами започна рехабилитация

Капитанът на Левски Вендерсон Цунами започна рехабилитация на дясното си коляно.

ЦСКА форсира привличането на крило

ЦСКА ще направи лек завой в селекционната си стратегия и ще форсира привличането на флангови нападател