Това направи адвокат Борислав Георгиев, който е наясно с цялата документация и води ежедневната комуникация със Столична Община, която е собственик на спортното съоръжение.
"Има няколко изисквания за стадиона. Сумата, която обявихме - 80 милиона евро или 155 милиона лева, е индикативна. Засега няма проект, а само пред-проектно проучване, доклад, което бе възложено от клуба. Новият стадион трябва да е рентабилен, доходоносен и от полза за Левски. Трябва обаче да се изчисти напълно прехвърлянето между Областната администрация и Столична община. Стадионът трябва да е актуван окончателно като общинска собственост. На трето място е нужно да се уреди правото за използване на терени, като Левски има право на безвъзмездно ползване от 1990 година", каза Георгиев.
"Имаме уверението на Столична община, че се работи по проблемите от декември и няма непреодолими пречки. Това ще бъде проект на ПФК Левски, Столична община като собственик и оператор, който на този етап е проектоинвеститор. Не мога да се ангажирам със срокове. От 2023 Левски проучва ситуацията. Гаранции имаме от една от водещите фирми в Европа. Докладът е конфиденциален, но се забави, защото трябваше да се направи прехвърлянето на собствеността през 2024. Споразумението е сложно. Всеки инвеститор прави дю дилиджънс за параметри на инвестицията, връщане на инвестираното, печалби. Непрекъснато сме в диалог със Столична община. Не е входирано инвестиционно намерение, защото първо трябва да се изчистят всички елементи от правния договор", каза още Борислав Георгиев.