Паро Никодимов срина ЦСКА

Паро Никодимов срина ЦСКА

Аспарух Никодимов е една от най-големите живи легенди на ЦСКА. Думата на единствения българин, участвал в полуфинали за КЕШ като футболист и треньор, няма как да не тежи, когато става въпрос за клуба от Борисовата градина.

79-годишният бивш полузащитник се възползва от затоплянето на времето и вече е в бургаското село Емона, където прекарва по-голямата част от годината. „Тема Спорт“ се свърза с Паро, за да коментира процесите при червените, представянето на тима, воден от Александър Томаш, и назначението на новия спортен директор Пауло Нога.

Г-н Никодимов, за ЦСКА предстоят 5 мача в първенството срещу отбори от долната половина на класирането, както и двата полуфинала с Черно море за Купата на България. Имат ли сили армейците да влязат в победна серия, след като до момента през сезона не са печелили повече от два пъти поред?

– Нека първо да се разберем ЦСКА в коя група попада. На тези напред или на по-слабите. Защото някой може да приеме и ЦСКА за слаб и да предстоят 5 мача между слаби отбори… Защото ако седнем и напишем на една тетрадка какво са направили армейците до момента, не изглеждат много силни. Говорим си с цесекари, коментираме. Някои се впечатляват колко владеем топката. Но това с владението се разбира малко погрешно. Да си подаваш в своята половина напред-назад-настрани не води до нищо. Можеш да го правиш, ако водиш в резултата и остават 10-15 минути, за да не даваш на съперника да те атакува. Ама ние цял мач клатим топката в зона, която изобщо не е опасна за противника и после се хвалим, че сме владели в 60 или 70 процента от времето. Някакъв абсурд е това да ти е основната цел. Във футбола се гледа крайният резултат и как си го постигнал, как си вкарал голове. А не колко време си държал топката. Това е само статистика за вестниците.

Левски готви мощен удар

Вижте какво планират "сините"

Коледно пожелание от Монтана

ПФК Монтана отправи топли празнични поздрави към своите фенове, партньори и приятели, изразявайки признателност за подкрепата през изминалата година и пожелавайки весели празници, здраве и уверен старт на Новата година.

Ботевград вече има волейболен клуб

Нов волейболен клуб започва работа с подрастващите в Ботевград.

В Пирин заговориха за нов собственик в Коледното си обръщение

Пирин отправи послание към своите привърженици в навечерието на коледно-новогодишните празници.

Късна драма донесе победа на Буркина Фасо

Буркина Фасо постигна драматична победа с 2:1 над Екваториална Гвинея в среща от откриващия кръг на груповата фаза на Купата на африканските нации.

Официално! Ботев Враца представи първи нов

Ботев (Враца) обяви официално първото си ново попълнение. Към тима се присъединява централният защитник Лазар Боянов, който ще играе под Околчица като свободен агент.