Пестелив Лудогорец си взе Суперкупата с 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кешеру донесе пореден трофей, Аутуори с победен дебют в официален мач

Лудогорец е новият носител на Суперкупата на България. "Орлите" се наложиха с минималното 1:0 над Славия, като двубоят се игра на стадион „Трейс Арена". Това пък бе достатъчно на новия наставник на разградчани Пауло Аутуори да потегли с трофей, още след първия си официален мач начело на тима.

Лудогорец натисна своя съперник още с първия съдийски сигнал. Това можеше да даде резултат в 8-ата минута. Кешеру засече с глава центриране отляво, но встрани от вратата.

След четвърт час игра,  хубава триходова комбинация Кешеру - Сисиньо - Кампаняро завърши с много слаб и неточен удар на последния. Секунди по-късно Натанаел центрира перфектно в наказателното поле, където Кешеру засече с глава, но доста далеч от целта.

След още минутка, Лудогорец по чудо не поведе. Марселиньо получи в наказателното поле и стреля без забавяне, но топката се отби в напречната греда.

Ключови думи: Лудогорец