Пирин Благоевград и Славия - 1:1 на почивката

Футболистите на Пирин Благоевград и Славия излязоха в почивка след 45 минути игра последния мач от IX кръг на "А" футболната ни група, предаде кореспондент на „Нов Спорт”. Резултатът след първото полувреме е 1:1, а двете попадения в мача отбелязаха Тодор Колев за Славия, докато Богомил Дяков си отбеляза автогол.

Футболистите на Пирин Благоевград и Славия излязоха в почивка след 45 минути игра последния мач от IX кръг на "А" футболната ни група, предаде кореспондент на „Нов Спорт”.
 Резултатът след първото полувреме е 1:1, а двете попадения в мача отбелязаха Тодор Колев за Славия, докато Богомил Дяков си отбеляза автогол.
Едва 4 минути след първия съдийски сигнал, нападателят на домакините Пиетробон получи топката на отлична позиция в наказателното поле, но страничният рефер Никола Джугански отсъди засада. В следващите минути гостите от София доминираха и направиха сериозен пропуск в 7-ата минута, когато Славчо Георгиев не успя да провре топката във вратата, която бе оставена празна от Чавдаров. След две минути обаче Славия поведе в резултата. Тодор Колев реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Георги Георгиев в наказателното поле на Пирин. Домакините съумяха бързо да стигнат до изравняване. В 16-ата минута Мартинес центрира от десния фланг и Богомил Дяков си отбеляза автогол с глава. Малко след това отново защитникът на „белите” бе близо до отбелязване на нов гол в собствената си врата. В 32-ата минута се случи най-спорният момент през първото полувреме. Тогава Попара от състава на Славия отправи слаб удар към вратата, но на голлинията двама защитници на домакините успяха да изчистят топката.
Венци Стефанов: Форматът на шампионата не трябва да се пипа

"Ако останем с по-малко отбори, интересът няма да се повиши", каза президентът на Славия

Загорчич: Нямахме агресия в атака

„Изпуснахме си 3-4 ситуации, в които можехме да отбележим", заяви той

Киров: Разчиташе се противникът да сгреши (ВИДЕО)